Новини / Аналітика     27 листопада 2018 08:22

Експорт зростає: кому найбільше потрібні українські олійні


За перші 9 місяців цього року Україна експортувала олійних на 3 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому 60 % поставок здійснено в країни ЄС, найбільше – до Німеччини. За обсягами експорту з України серед олійних культур лідирує ріпак.

Про це повідомило УНІАН.

За січень – вересень 2018 р. з України експортовано олійних культур на суму до $ 1,3 млрд, що на 3 % більше, ніж за 9 місяців попереднього року, – таку інформацію надав заступник директора інституту Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

Читайте: Із Маріупольського порту до Іспанії везуть понад 12 тонн цьогорічної олії

Найбільше на зовнішні ринки поставлено ріпаку – 1,7 млн тонн на суму $ 698 млн. Сої експортовано 1,5 млн тонн на суму $ 600 млн, насіння соняшнику – 25 тис. тонн на суму понад $ 13 млн дол.

Провідним імпортером українських олійних стала Німеччина (закупила на $ 191 млн). Частка Німеччини в загальному експорті українських олійних за дев’ять місяців поточного року становила 14 %, Бельгії – 13,2 %, Туреччини – 13 %, Франції – 8,2 %, Білорусі – 6 %, Нідерландів – 5,8 %, Ірану – 5,4 %, Польщі – 4,6 %.

Жирів і олій Україна за окреслений період Україна експортувала на загальну суму $ 3,2 млрд, що на 8 % менше, ніж у році минулому, – відзначив Микола Пугачов.

Основним імпортером української олії є Індія (42 %). Також Україна поставляє олію в Китай, Ірак, Нідерланди, Італію, Іспанію.

Landlord повідомляв раніше про те, що в основних портах, які займаються закупкою сільгосппродукції, впала ціна на соняшник.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також