Новини    06 квітня 2018 17:12

Експорт вітчизняного жита до ЄС виріс більше ніж вдесятеро  


На фоні зростання виробництва жита в Україні, помітно зріс його експорт. Про це повідомляють аналітики «Украгроконсалт». За їх даними, за підсумками восьми місяців поточного сезону, а саме липень-лютий, Україна експортувала 18,7 тисяч тонн жита, що на 74% перевищує поставки на зовнішні ринки за весь минулий сезон.

Згідно інформації, в структурі експорту жита переважають країни Євросоюзу.

«Основний приріст поставок жита у цьому сезоні прийшовся на країни Євросоюзу. ЄС імпортувала 17,3 тисяч тонн жита, тоді як за весь минулий сезон лише 3,3 тисяч тонн. Ключовим покупцем серед країн ЄС стала Польща, куди було поставлено близько 10,5 тисяч тонн жита», – кажуть фахівці.

Разом з цим, Білорусь також залишається стабільним покупцем українського жита. У 2017/2918 сезоні також відновили імпорт Ізраїль та Південна Африка.

«Україна змогла наростити експорт жита завдяки істотному зростанню врожаю цієї культури. Урожай жита в 2017 році склав 507 тисяч тонн, що на 29,4% перевищує валовий збір 2016 року і є максимальним показником для України за останні чотири роки», – додали в компанії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...