Новини    23 грудня 2021 07:45

Експорт українських товарів до Китаю значно зріс

Найбільше зростання відбулося по м’ясу та їстівним субпродуктам

За 10 місяців 2021 року експорт українських товарів до Китаю зріс на 20% та склав 12% від усього українського експорту. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

«Найбільше зростання відбулося по м’ясу та їстівним субпродуктам — 164%, по зерну зростання склало 46%, по овочах — 25%. Експорт до Китаю настільки ж цікавий для українських виробників та експортерів, наскільки й важкий у відкритті нових позицій. На сьогоднішній день, збільшення поставок на експортному напрямі КНР є одним із пріоритетів для держави», — заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

За її словами, сьогодні Китай є лідером за кількістю товарних позицій, щодо яких ведеться робота по відкриттю ринків для українських виробників. В цьому переліку — борошно, риба та рибопродукти, яйця та яєчні продукти, пшениця, ріпак, сорго, шрот соєвий, яблука, лохина, м’ясо птиці, горох, квасоля, черешня, корми для домашніх тварин, солод, комбікорми для сільськогосподарських тварин, птиці та ставкових риб, яловичі колагені оболонки, заморожені напівфабрикати, які містять продукти тваринного походження, рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження, крупи, заморожена малина.

«Щодо найближчих перспектив — очікується початок наступного етапу щодо відкриття експорту свіжої лохини до КНР, який передбачає проведення огляду умов виробництва цієї ягоди у дистанційному онлайн форматі, а також погодження документів щодо відкриття ринків м’яса птиці, гороху та лохини», — підкреслила очільниця відомства.

Раніше Landlord повідомляв, що надмірний експорт української пшениці впливає на здорожчання хліба.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...