Новини    08 листопада 2021 21:00

Експорт українського жита в поточному сезоні перевищив 70 тис. тонн

Це на 96% випереджає торішні показники

Аналітична рада Міністерства сільського господарства США очікує, що у 2021-2022 роках посівна площа кукурудзи, сої та пшениці становитиме майже 1,4 мільярда акрів. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.

За останні два роки по всьому світу було висіяно додатково 57 млн акрів кукурудзи, сої та пшениці — на 4,4 % більше, ніж у 2019 році. І ці акри потребують додаткових поживних речовин для отримання врожаю. 

Зазначається, що поточний рівень цін сприяє розширенню виробництва добрив. Але зростання вартості на природний газ означає, що зростання світового виробництва добрив може бути перерване нестачею енергії, що насувається в Росії, Китаї і ЄС.

Розмови про різке подорожчання добрив у 2022 році призвели до спекуляцій про те, що у 2022 році буде засіяно менше акрів кукурудзи. З усім тим, навіть за вищих цін на добрива виробництво кукурудзи та сої залишається прибутковим. Експерти радять не жертвувати родючістю ґрунту та врожайністю 2023 року задля економії витрат у 2022 році, особливо коли бюджети на врожай, ймовірно, вже підтримують прибуткову маржу наступного року.

Довідка. Від початку 2021/22 маркетингового року (1 липня 2021 р.) станом на 25 жовтня Україна експортувала 17,79 млн т зернових та зернобобових культур. Зокрема експорт жита на 96% випереджає торішні показники.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна експортувала до Німеччини рекордну кількість горіхів, фруктів та ягід.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...