Новини    26 травня 2022 22:56

Експорт соняшнику досяг місячного максимуму майже за 20 років

За 18 днів травня 2022 р. з України було відвантажено близько 180 тис. тонн олійної, що вже на 64% перевищує квітневий експорт.

Внаслідок помірного експорту соняшникової олії та суттєвого дефіциту продукції на світовому ринку, від початку війни Україна стрімко нарощує обсяги експорту насіння соняшнику. Також значною мірою цьому сприяє попит європейських, переважно болгарських та румунських переробників, що мають проблему недозавантаженості своїх заводів олійною сировиною, повідомляє ІА “АПК-Інформ”.

Згідно з оперативними даними, за 18 днів травня 2022 р. з України було відвантажено близько 180 тис. тонн олійної, що вже на 64% перевищує квітневий експорт та стало місячним максимумом із січня 2003 року.

Експорт соняшникової олії за цей же період склав близько 87 тис. тонн (-3% до показника в аналогічний період квітня поточного року), що є місячним мінімумом з жовтня 2011 р.

Усього з початку війни експорт соняшнику склав 314 тис. тонн, що майже в 45 разів перевищує обсяг відвантаження олійної в березні-травні попереднього сезону. При цьому експорт соняшникової олії за вказаний період склав 357 тис. тонн, що на 72% поступається показнику в березні-травні сезону-2020/21.

Читайте також: В росії горів елеватор з соняшником. Надихаюче відео і фото

Водночас очікується, що вже з липня 2022 р. місячні обсяги експорту соняшнику в ЄС почнуть знижуватися внаслідок сезонного збільшення інтересу європейських переробників до ріпаку, новий врожай якого може з’явитись на ринку вже в червні. На цьому тлі експорт української соняшникової олії в даному напрямку може дещо підвищитись, але, як і раніше, буде обмежений пропускною здатністю функціонуючих переходів.

Нагадаємо, через війну в Україні очікується скорочення внутрішнього споживання соняшникової олії, що може спостерігатись вже до кінця поточного сезону. Основна причина – міграція населення.

Агрохолдинг “Кернел” продав 269,16 тис. т олії в третьому кварталі 2021/22 ФР. Це означає зниження експорту на 28% в порівнянні з аналогічним періодом минулого сезону.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...