Новини / Овочівництво     13 березня 2020 14:39

Експорт овочів з України падає – аналітики назвали причину

Через коронавірус українські овочі менше купують за кордоном. Фахівці називають найбільші ризики для українських експортерів: нестабільний курс гривні, глобальна економічна криза та поширення коронавірусу в ЄС та Україні.

В Українській плодоовочевій асоціації (УПОА) повідомляють, що коронавірус знизив експорт овочів з України. Аналітики організації провели дослідження та проаналізували перспективи.

За даними асоціації, в січні та лютому 2020 року тимчасово припинені поставки яблук з України до Гонконгу, адже постачальники не були впевнені в забезпеченні логістики та в тому, що товар купуватимуть. В Китаї, коли епідемія була на піку, продукція простоювала в портах тижнями. Нині торгівля з Азією поступово відновлюється.

Читайте: Запаковані овочі та фрукти в тренді – причина

Експортери, які поставляють фрукти та овочі до ЄС, до сьогодні великих проблем не мали. Попит на продукцію є. Однак у зв’язку з останніми подіями українські експортери переймаються, що скоро через карантинні заходи поставки можуть обмежити. З вантажами їдуть водії, а в деяких країнах вже введений 14-денний карантин, або ж заборонений в’їзд для тих, хто відвідував Італію, Німеччину, Іспанію, Францію та інші країни, де активно поширюється коронавірус.

Один з українських експортерів повідомив, що у нього вже є проблеми – Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька країн, куди великими партіями продавалися яблука з України, вже не приймають вантажі. Фрукти “зависли” в портах. Дехто з овочівників заявляє, що вже кілька тижнів не може вивезти в Україну саджанці та добрива, куплені в Євросоюзі. А сезон садових робіт вже стартував.

Які прогнози

Більша частина компаній не може оцінити перспективи, адже ситуація непередбачувана. Найбільшими ризиками для плодоовочевого бізнесу називають нестабільний курс гривні, глобальну економічну кризу, яка може скоротити попит на продукцію з України  та поширення коронавірусу в Євросоюзі та Україні. Нині садівники та овочівники діють по ситуації.

Підприємства, що займаються оптовою торгівлею та не мають власного виробництва, визнають, що можуть тимчасово припинити підприємницьку діяльність, якщо умови торгівлі ускладняться.

Як повідомляв LANDLORD, в Україні закриють близько 70% пропускних пунктів на кордоні з іншими країнами через коронавірус. Однак ПП, через які проходить найбільше товару, закривати не будуть.

Джерело: УПОА

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також