Новини    18 серпня 2022 19:40

Експорт аграрної продукції з України за 2 тижні підскочив на 65%

Україна за 15 днів серпня експортувала 2 млн тонн сільгоспродукції

За 15 днів серпня 2022 року Україна експортувала 2 млн тонн продукції АПК, що на 65% більше показника першої половини липня та на 17% – показника другої половини липня 2022 року.

Про це повідомляє асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

“За вказаний період доволі відчутно зріс експорт олійних культур. В цій категорії спостерігаються суттєві зміни в структурі експорту, а саме зменшення частки насіння соняшнику та зростання частки ріпаку. Це пов’язано зі збором врожаю ріпаку, що практично закінчується в Україні та експортоорієнтованістю цієї культури. Практично весь обсяг українського ріпаку, що призначений на експорт, традиційно вивозили одразу після збору врожаю. Так відбувається і цього року”, – йдеться у повідомленні.

За вказаний період було експортовано:

  • зернові культури: 1,1 млн тонн (кукурудза – 62%, пшениця – 29%, ячмінь – 9%). Приріст до аналогічного показника попереднього місяця: +60%;
  • олійних культур – 459,1 тис. тонн (насіння ріпаку – 60%, соняшнику – 21%, сої – 19%). Приріст: +68%;
  • рослинні олії – 197,9 тис. тонн (соняшникова олія – 93%, соєва – 7%). Приріст: +64%;
  • макухи після вилучення рослинних олій – 204,4 тис. тонн (соняшникова – 90%, соєва – 10%). Приріст: +278%.

Раніше повідомлялось, три розблоковані чорноморські порти  зможуть експортувати щомісяця 3 і більше млн тонн агропродукції.

Наразі Організація Об’єднаних Націй очікує “великого зростання” кількості суден, які хочуть експортувати українське зерно через Чорне море, після того, як було узгоджено транзитні процедури.

Марковська Катерина

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...