Новини / Аналітика     16 червня 2022 19:28

Експерти спрогнозували вартість гречки нового врожаю

Врожай забезпечить до 2,5 кг гречки на одного громадянина при середньому споживанні 3-4 кг крупи на рік.

Урожай гречки в Україні цього року буде близьким до торішнього, можливо, на 10-15% меншим. Про це заявив заступник директора з наукової роботи національного центру “Інститут аграрної економіки” Микола Пугачов, передає AgroPortal.

В Україні аграрії продовжувати нарощувати посіви гречки. Якщо у 2019-му вітчизняні фермери відвантажили 85 тис. т цієї крупи, у 2021 р. — уже 110 тис. т. За словами експерта, врожай забезпечить до 2,5 кг гречки на одного громадянина при середньому споживанні 3-4 кг крупи на рік.

Пугачов зауважив, що ціни на гречку знизяться наприкінці літа, коли з’явиться новий урожай.

“Починаючи з вересня, буде стабільність цін — на рівні 65-70 грн за кілограм крупи гречаної. Це якщо будуть проблеми з імпортом. А якщо забезпечимо достатньо імпортної крупи, ціна на гречку може зменшитися до 50 грн/кг, можливо, навіть і менше”, — спрогнозував експерт.

Водночас за словами Пугачева, імпортна гречка з Польщі та Литви буде дорожчою, оскільки здорожчало пальне.

Нагадаємо, аграріїв Вінниччини закликають сіяти більше зерна та гречки.

Основними завданнями аграрної науки в умовах воєнного часу є створення умов до забезпечення першочергово стабільного та високого рівня виробництва продовольчої продукції в Україні. Про це повідомляє пресслужба Національна академія аграрних наук України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також