Новини    14 травня 2018 10:44

Експерти: Ринок вітчизняного крафтового пива має потенціал для зростання


Ринок крафтового пива в Україні займає лише 1% від загального ринку пива, але має великий потенціал для зростання, незважаючи на більш високі ціни на ньому. Про це йдеться в огляді українського ринку пива від аналітиків компанії Pro-Consulting. Для порівняння відносний обсяг ринку крафтового пива в Сполучених штатах перевищує  12%.

За даними аналітиків, в 2017 році виробники зварили 17 млн ​​літрів крафтового пива. Разом з цим, на загальний ринок пива в Україні вплинула криза. Найбільший спад виробництва був відзначений у 2015 році, і склав він 19,6%. У наступні, 2016 і 2017 роки, ситуація стала вирівнюватися і темпи падіння зменшилися до 7,4% і 1,3% відповідно.

«Проведений аналіз загального ринку пива в Україні показує, що його виробництво в короткостроковій перспективі буде залежати в основному від динаміки внутрішнього споживання, яка, в свою чергу, залежить від рівня доходів населення. На другому місці за значимістю – пошук і реалізація можливостей в експортних напрямках. Серед факторів, які можуть негативно вплинути на галузь – державне регулювання у вигляді збільшення акцизів, а також обмеження торгівлі даними напоєм по місцю і часу. Основний обсяг пива на ринку як і раніше буде займати продукція великих підприємств з іноземними інвестиціями. Крафтове і дороге імпортне пиво залишаються нішевими продуктами», – кажуть аналітики.

Та додали, що крім загального зниження купівельної спроможності українців, на пивну галузь гнітюче подіяло збільшення акцизів, які з 2014 року зросли з 0,78 грн до 2,48 грн. Аналіз ринку пива свідчить про те, що після подій 2014 року українським пивоварам довелося міняти і географію експорту своєї продукції. Зійшли нанівець поставки в Росію, але зате додалися такі екзотичні раніше напрямки, як Алжир.

«Завдяки розширенню старих і знаходженню нових каналів збуту за кордон, обсяг експорту, після падіння на 48,2% в 2015 році, збільшився в 2017-му відразу 49,4%. Причому в уже згаданий Алжир поставки зросли з 5 млн літрів в 2016 році до 18 млн літрів в 2017-му. Незважаючи на успіхи на зовнішніх ринках, основна кількість виробленого пива споживається всередині країни. І ми за його обсягом на одного жителя все ще сильно відстаємо від інших країн. Наприклад, в Чехії рівень пивного споживання в 2,7 рази більше, ніж в Україні, і становить 147 л проти 54 л на людину в рік», – кажуть в компанії.

Зі слів фахівців, цільову аудиторію покупців пива на 67% складають чоловіки, більшості з яких від 21 до 29 років. Лише 4% споживачів п’ють пиво щодня, інші вживають цей напій раз на тиждень або рідше. 80% любителів попити пивка роблять це вдома, і лише 20% вважають за краще кафе.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...