Новини    23 червня 2018 15:27

Експерт розповів, як малим фермерам боротись з АЧС


Африканська чума свиней актуальна проблема не лише для України, а й для інших європейських країн. Нині, єдиний спосіб побороти хворобу — недопустити її поширення. На цьому наголосив, експерт із питань дезінфекції з Великобританії Кріс Кассан у своєму виступі в ході Ветеринарної секції Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство». Інформує Асоціація «Свинарі України»

«Щоб вберегти свій бізнес, виробники повинні дотримуватися максимально можливого рівня біобезпеки. Звісно, щоб досягнути його, треба вкласти значні інвестиції. Та без відповідальності з боку керівництва, працівників та постачальників досягнути успіху буде непросто», — відзначив експерт.

Кріс Кассан переконаний, щоб працівники господарства були обізнані щодо заходів біобезпеки та розуміли їх важливість, необхідно проводити внутрішні тренінги та семінари. Як зауважив експерт, «групу ризику» становлять дрібні ферми та присадибні господарства, оскільки реалізація біозахисту для них є проблемою. Тож він порадив проводити роз’яснювальну та навчальну роботу і для цього сегменту виробників.

«Як кажуть, вірус АЧС не «ходить» сам, він поширюється з транспортом, брудним взуттям працівників, гризунами тощо. Тож особливу увагу треба звернути на дезінфекцію. Для цього озбройтеся дієвими дезінфектантами: найкраще застосовувати препарати з дуже високим або низьким рівнем рН — <3,9 або >11,5. Краще вибрати швидкодіючий засіб, який можна застосовувати при низьких і високих температурах», — порадив експерт.

Від появи «африканки» на українських теренах, Асоціація «Свинарі України» активно долучається до боротьби із хворобою. Так, серед останніх проектів — підготовка проекту Інструкції з боротьби та профілактики з африканською чумою свиней (АЧС), що дасть можливість фермам, які підтвердили високий статус біобезпеки, не припиняти діяльність навіть у зоні захисту (в межах 2–5 км навколо спалаху). Там же прописані вимоги до підприємств зі статусом компартменту щодо АЧС.

«Впровадження компартменталізації в Україні дасть змогу виробникам експортувати свинину навіть в умовах АЧС. Щоб досягти результату, Асоціація заручилася підтримкою Європейського банку реконструкції та розвитку, найбільшого міжнародного інвестора в Україні, та інших міжнародних організацій, зокрема ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН). З їх допомогою просуваємо ветсанправила для свиногосподарств — документ, у якому прописано мінімальні вимоги до біобезпеки (залежно від розміру ферми), яких мають дотримуватися з метою недопущення поширення інфекційних хвороб», — розповідають в Асоціації «Свинарі України».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...