Новини / Фінанси     04 вересня 2021 16:17

Експерт розповів, чим небезпечні швейцарські банки

У швейцарських банках доводиться переплачувати за "гарний офіс і дорогих співробітників", однак мало хто з інвесторів про це знає

Швейцарський банк ні в чому не поступається іншим, в тому числі за рівнем обслуговування, але обходиться дорожче.

За словами директора з розвитку бізнесу Alfa Asset Management (Europe) S.A. Вадима Погосьяна, бізнесмени не до кінця розуміють вартість послуги, поки не подивляться виписки за “гарний офіс і дорогих співробітників”. Сюди ж входить особистий менеджер рахунку. Комісія може досягати 0,5% від суми угоди.

Важливо зазначити, що практично всі країни колишнього СРСР, згідно з європейською класифікацією, вважаються країнами з підвищеним ризиком. Процедура оформлення рахунку більш витратна. Від клієнтів з СНД вимагають більше документів і сум вкладення. Тому банки встановлюють більш високу планку для входу – $ 1-5 млн. 

Читайте: У Дніпропетровській області невідомі незаконно зайняли понад 74 га землі

Також Швейцарія не входить в ЄС, тому європейське законодавство на неї не поширюється. У них діє своя директива – FinSa.

“FinSa не забороняє отримувати додаткову винагороду від провайдерів продуктів за умови, що клієнт був про це належним чином поінформований. Якщо заздалегідь розмір комісії невідомий, то керівник повинен вказати принципи розрахунку і отримання таких винагород. Всі ці положення зазвичай перераховуються в пакеті документів, які клієнт підписує перед відкриттям рахунку. Але ж мало хто їх читає, правда ж?” – розповідає Вадим Погосьян.

До цього всього додаються гербові збори – податок з продажів, що стягується з клієнтів банків при операціях з цінними паперами. Він може сягати близько 0,3%. 

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що Світовий банк готовий підтримати земельну реформу в Україні.

Джерело: Forbes.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також