Новини / Фінанси     09 травня 2020 12:20

Економіка України у 2020 році впаде на 5,1% – J.P. Morgan

У наступному році економічне зростання за попереднім прогнозом може скласти 6,3%

У 2020 році валовий внутрішній продукт України скоротиться на 5,1% за річної інфляції 3,7%. Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу ставитиме 0,2% ВВП. До такого висновку прийшли аналітики J.P. Morgan у травневому звіті.

Згідно з ним, у наступному році зростання економіки може скласти 6,3% при інфляції 6%, а по поточному рахунку буде зафіксований невеликий профіцит в 0,1% ВВП.

Курс гривні до кінця другого кварталу цього року може ослабнути до 29,5 грн за долар, потім зміцнитися до 29 грн на кінець третього і четвертого кварталів і повернутися до 29,5 грн за долар до кінця першого кварталу наступного року .

Читайте: Як мати по 68 ц/га пшениці,отримати 10 ц/га прибавки врожайності кукурудзи і збільшити врожай соняшнику на 4 ц/га знає Сергій Міщенко, головний агроном «ПКЗ-Агро» 

В кінці березня J.P. Morgan оцінював падіння економіки України в цьому році в 2,6% з відновленням в наступному на 5,1%.

Аналітики банку зазначили, що є прогрес у домовленостях України з МВФ, завдяки наближення до прийняття т.з. банківського законопроекту, що є умовою для отримання чергового траншу Фонду у $1,75 млрд.

Крім того, J.P. Morgan допускає, що в умовах кризи експорт металу з України може обвалитися на 55% у порівнянні з минулим роком. Щодо експорту сільськогосподарської продукції – очікується помірне зниження, обумовлене зменшенням валового збору головних культур внаслідок посухи.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що НБУ прогнозує зменшення економіки на 5% за підсумками 2020 року і падіння на 11% у другому кварталі поточного року.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також