Новини / Думки     18 липня 2019 12:49

В Україні залишиться 7 млн працюючих людей – Бахматюк

Глава агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк критикує політику Нацбанку та уряду, які не вживають дієві заходи, щоб зупинити трудову міграцію.

Незважаючи на величезний попит на працівників технічних професій та спеціальностей, Україна активно втрачає свій трудовий потенціал через трудову міграцію, заявляє власник групи компаній «Укрлендфамінг» Олег Бахматюк. Про тези його виступу на заході, організованому Федерацією роботодавців України, повідомляє прес-реліз «Укрлендфамінгу».

«Ми боремося зараз за такі професії, як водій, агроном, механізатор, комбайнер. Ми втрачаємо цих фахівців, тому що вони масово їдуть до Польщі, а потім – у бік Німеччини. Попит на технічні професії на сьогоднішній день величезний, тому що потенціал наших людей є досить високим, в тому числі і в інтелектуальному плані. Якщо держава не зупинить цей процес, то у нас залишаться тільки бюджетники, пенсіонери, діти і сім мільйонів працюючих людей, які не зможуть забезпечити цю територію», – висловився Олег Бахматюк.

Він вважає, що Нацбанк проводить політику, відірвану від соціально-економічних потреб України, через що трудові мігранти й шукають роботу за кордоном.

На думку Олега Бахматюка, держава має запроваджувати економічну політику здорового протекціонізму, як це роблять найбільш економічно розвинені країни світу, тому що зупинити відтік кваліфікованих кадрів неможливо без підвищення рівня добробуту українців та без підтримки українського виробника.

Читайте: Не вигідно, але правильно – Олег Бахматюк про вільний ринок землі

«Можливість виживання українських виробництв висока, але не така, до яких змушують нинішні умови. Неможливо конкурувати з німецьким або польським підприємством, яке бере кредит на 25 років під 1,5% річних. Держава не займається регулюванням внутрішніх процесів, просто живе в своєму якомусь Ватикані», – сказав Бахматюк.

Як повідомляв раніше Landlord, в Укрлендфармінгу за два роки зарплата працівників зросла майже вдвічі.

Технології        15 серпня 2019 16:34

ІТ-рішення та високі зарплати зупинили крадіжки в Укрлендфармінг – Володимир Бабій

Застосування ІТ для аналізу та контролю підвищує прибутковість ведення агробізнесу і практично повністю зупиняє можливі крадіжки та неефективне використання техніки. Таку заяву зробив керівник департаменту впровадження інноваційних проектів УЛФ Володимир Бабій.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Українські аграрії не лише розуміють необхідність впровадження інновацій для підвищення ефективності виробництва в умовах високої конкуренції на світових ринках, а й успішно розробляють і впроваджують унікальні технології.

Читайте: ДФС легалізувала 60 тисяч сільгосппідприємців

Так, агрохолдинг Укрлендфармінг активно впроваджує власні системи точного землеробства, обліку, контролю та аналізу на всіх етапах виробництва.

«Використовуючи системи телеметрії, ми аналізуємо витрати по конкретному полю і оцінюємо його прибутковість. На кожне поле у нас є докладна історія урожайності, ведеться повна технокарта поля – проведені роботи в розрізі періоду, агрегату та техніки. Ми маємо повне розуміння щодо насіння, мінеральних добрив та ЗЗР, які були внесені. Тобто ми консолідуємо всі якісні аналітичні показники», – розповів керівник департаменту впровадження інноваційних проектів Укрлендфармінг Володимир Бабій.

За його словами, власна система телеметрії компанії суттєво відрізняється від систем, які використовують конкуренти, суттєво більшим функціоналом і розширеними можливостями для аналізу:

«У нас це повна комплексна система передачі даних для аналізу. Сюди входить не тільки місцезнаходження, швидкість та використання пального. Ми отримуємо дистанційно дані з бортових комп’ютерів техніки: на яких обертах працює двигун, потужність двигуна в роботі, його температура, на якій передачі рухається трактор. Ми розуміємо, як експлуатується техніка, чи не «гробить» її працівник. І бачимо, чи якісно виконується робота».

Крім того, використання ІТ-систем і високий рівень зарплат практично повністю зупинили поширену ще з радянських часів практику крадіжок зерна та пального деякими працівниками на виробництві. За словами Володимира Бабія, наразі збір врожаю проходить у компанії спокійно, без інцидентів, адже компанія принципово не допускає до роботи крадіїв.

«Крадіжки якщо і трапляються, то це скоріше винятки, вони мінімальні. Чи ми побудували нову психологію, чи побороли оцю «специфіку» радянської епохи – красти все, що погано лежить? Я не беруся це стверджувати. Але те, що система контролю дисциплінує, – безперечно. З початку впровадження система відразу дала економію по паливно-мастильним матеріалам близько 30%. І зараз ця норма підтримується».

Landlord раніше повідомляв про те, як Укрлендфармінг вдосконалює системи телеметрії.

Поділися

Садівництво        02 серпня 2019 11:14

Урожай збирати нікому: чому вінницькі садівники відмовляються від розширення виробництва

Від збільшення площ під фруктовими деревами і ягідниками фермерів стримує брак робочої сили. Гендиректор корпорації «Вінницясадвинпром» Сергій Бойчук розповідає, що через нестачу працівників господарство навіть змушене скорочувати промислові сади.

Про це повідомляє EastFruit.

За словами Сергія Бойчука, сьогодні тенденція до розширення площ під ягідниками в господарствах корпорації – негативна. Головна причина в тому, що сільгосппідприємствам не вистачає працівників.

Читайте: У Волинській області закладають найбільшу в Україні плантацію жимолості – 30 га

«Якщо навіть ціни на ягоди будуть рости, то нікому працювати. Цей фактор також стримує збільшення площ під фруктовими деревами. Місцеві жителі їдуть за кордон на заробітки», – розповідає Сергій Бойчук.

Чи насправді так невигідно працювати в Україні?

При цьому керівник відзначає, що люди не усвідомлюють того, що в Україні можна насправді заробити не менше, враховуючи витрати на переїзди і житло при роботі за кордоном. За його словами, в польських садах сезонні працівники в середньому заробляють 14–16 тис. грн щомісяця, працюючи з 7:00 до 19:00, а у вінницьких – за роботу з 9:00 до 17:00 отримують понад 10 тис. грн.

«І не треба витрачатися на проїзд, житло і харчування. Зокрема, на збиранні яблук у середньому заробляють 500 грн у день», – наголошує Сергій Бойчук.

Перші наслідки браку робочої сили в агросекторі

Наслідком нестачі працівників для корпорації стало скорочення менш рентабельних промислових садів – орієнтованих на виробництво яблук на сік. Менша рентабельність пов’язана з тим, що з переробними підприємствами не вдається домовитися про встановлення стабільної ціни на несортові яблука.

Якщо у 2017 році переробні заводи закуповували яблука по 8 грн за кілограм, то у 2018-му – по 1 грн.

Landlord раніше повідомляв про те, чому трудова міграція – це добре і як повернути заробітчан в Україну.

Поділися

Трейдинг        13 липня 2019 16:02

День маленького фермера: дітям розповіли про аграрні професії на селі

«Укрлендфармінг» популяризує професії сільгоспвиробників серед молоді, заохочуючи працювати в агробізнесі.

600 дітей з 8 областей України відвідали «День маленького фермера», який третій рік поспіль влітку проводить група компаній «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка. Про це повідомляє прес-реліз компанії.

Дітям показують ферми, безпілотну високотехнологічну техніку. Усе це супроводжується грою з аніматорами, розвагами та квестами. Захід проходить в рамках серії програм «Світ аграрних професій».

Читайте: Держава має інвестувати в утримання людей на селі – Олег Бахматюк

На жаль, як свІдчить статистика, набір на аграрні спеціальності до ВНЗ зменшується на 7-9% – такі дані минулого року.

«Укрлендфармінг» як соціально відповідальна компанія дбає про те, щоб в аграрний бізнес йшли молоді спеціалісти та заохочує працювати на селі.

Як повідомляв раніше Landlord, в «Укрлендфармінгу» за два роки зарплата працівників зросла майже вдвічі.

Поділися

Аналітика        19 червня 2019 12:29

Держава має інвестувати в утримання людей на селі – Олег Бахматюк

Проблему трудової міграції із сільських територій неможливо подолати без забезпечення якісного доступу до всіх послуг на селі, а для цього, як вважає власник групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк, потрібні значні державні інвестиції.

Про це повідомляє прес-служба «Укрлендфармінг».

Без підтримки держави сільським територіям стає все важче утримувати людей від трудової міграції, і тому сьогодні на агропідприємствах відчувається гостра нестача працівників.

Читайте: Податковий тиск відчувають на собі 29% представників бізнесу – ЄБА

Одна з можливостей утримати людей на селі – це реформа децентралізації. За словами Олега Бахматюка, децентралізація – це одна із найуспішніших реформ, проведених урядом, і сьогодні ця реформа ефективно працює.

Саме децентралізація забезпечила розвиток територій не лише в економічному напрямку, а і в напрямку самодостатності, оскільки ОТГ отримали можливість планувати, розпоряджатися ресурсами і бути самостійними одиницями.

Проте проблема нестачі кадрів на селі залишається дуже гострою, оскільки люди прагнуть отримувати якісний доступ до всіх послуг і тому переїжджають до тих  територій, де вища якість освіти, медицини, інфраструктури.

«Це теж держава має розуміти: вона готова тримати інфраструктуру і вкладати такі величезні кошти для утримання, чи краще було б ці гроші проінвестувати і стримати людей на селі, що зробив Європейський Союз. Це один із підпунктів того, чому йдуть такі шалені дотації на аграрний сектор. Це стримування людей, це відведення інфраструктури, це створення умов, які дають можливість спокійно на тій самій території отримувати ті самі послуги, що й отримує міський житель», – відзначив Олег Бахматюк.

Ці питання обговорювалися під час дискусії «Трудова міграція: виклик для України», організованої ЄБА.

Як повідомляв Landlord, у ході дискусії Олег Бахматюк назвав два шляхи стримання трудової міграції в Україні. 

Поділися

Земля        17 червня 2019 10:13

Не вигідно, але правильно – Олег Бахматюк про вільний ринок землі

З одного боку, зняття мораторію на продаж сільгоспземель призведе до переділу ринку, що призведе до дисбалансу в рентабельності агробізнесу. З іншого – рішення правильне, бо дасть нові можливості для розвитку територій.

Про це сказав СЕО та власник групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк, відповідаючи на запитання кореспондента Landlord про його власне ставлення щодо можливого зняття мораторію на продаж сільгоспземель.

«Мені, як крупному гравцю, це не вигідно. Будь-яка зміна на ринку призведе до його викривлення. Але питання ринку землі – питання оцінки самої території», – зазначив Олег Бахматюк.

З його точки зору, оцінка земель дає можливості для внутрішнього та зовнішнього кредитування. Проте, відкриваючи ринок землі, потрібно створити рівні умови для бізнесу, щоб не знищити українських виробників. «Дерегуляція – це не безвідповідальність, – наголосив Олег Бахматюк, підкресливши, що в Україні повинні бути створені умови для появи середнього класу. Разом із тим він висловився за якомога більш вільний ринок продажу сільгоспземель.

«Не можна бути успішним на неуспішній території, – продовжив Бахматюк. – І тому питання землі для мене, як власника великого банку, невигідне. Але воно правильне, воно на часі, воно оцифрує ринок і дасть нові можливості території. Так само і мені з часом дасть нові можливості. Тому що територія стане багатшою.

Читайте: Чому трудова міграція – це добре і як повернути заробітчан в Україну

«Якщо я неефективний – маю зникнути»

Відповідаючи на запитання, чи не боїться він конкуренції, якщо ринок буде відкритим, Бахматюк відповів:

«Не боюсь, якщо я неефективний, я маю зникнути. Найкращий вимір – це конкуренція».

Він зазначив, що в умовах економічної конкуренції, за необхідності підвищувати зарплати, щоб не втратити людей, сталі видатки компанії (незалежно від умов роботи, урожаю) можуть сягнути 40% (хоча раніше стартували з 5%). «Якщо ми до цього не готові, ми не керівники», – підкреслив Бахматюк.

Обмежуючий фактор у ціні – задача держави

На запитання, скільки має коштувати українська земля, власник групи компаній «Укрлендфармінг» відзначив: «Не знаю, можливо, 2-3-4 тисячі доларів». При цьому зауважив, що держава має встановити обмежуючий фактор – ціну, нижче якої не можна продавати».

Нагадаємо, раніше СЕО та власник групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк розповів про 2 шляхи вирішення проблеми трудової міграції українців.

Поділися
Показати ще