Думки

Тваринництво та олійні культури є найперспективнішими в Україні – нардеп Соломчук

Аграрії бачать, що сьогодні вигідно працювати з тваринництвом. В Україні зростає кількість свинокомплексів та молочних ферм, тому очікувано, що збільшуватимуться посіви сої для виробництва протеїнових комбікормів.

Про це повідомив народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

“У 2024 році збережеться тренд до збільшення площ під олійними культурами, зокрема соняшником. На олію є попит. Також зростатимуть посіви ріпаку. Аграрії більше сіятимуть пивоварного ячменю, адже економіка на ньому цього року була досить непоганою, і був певний дефіцит на ринку”, — зауважив Соломчук.

За його словами, в південних регіонах збільшуватимуть посіви ярої пшениці, особливо твердих сортів. Крім того, очікується зростання площ під цукровим буряком, оскільки на цукрі сільгоспвиробники мають досить хорошу економіку.

Читайте також: Аналітики заявляють про погіршення перспектив молочного ринку

“Невеликі та прогресивні аграрії переходять на різні нішеві культури, навіть такі, які до цього в Україні не вирощувалися”, — вважає Соломчук.

Нагадаємо, виробництво пластівців – перспективний напрямок у Україні. 66% прибутку від комплексу з виробництва пластівців забезпечує високу привабливість інвестиції в таке виробництво.

Експерти назвали перспективні ринки для експорту українських горіхів. Волоський горіх і ліщину у шкаралупі українським виробникам найперспективніше експортувати до Німеччини, Італії, Іспанії.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку