Новини / Фінанси     21 квітня 2021 17:01

Дотації малим фермерським господарствам збільшено до 5 000 грн/га

Відповідна постанова було ухвалена сьогодні під час засідання кабінету міністрів України. Максимальна сума на господарство – 100 тис грн

На засіданні кабінету міністрів 21 квітня 2021 року було ухвалено постанову, яка збільшує та розширює державну підтримку фермерських господарств, яка була розроблена на підставі указу президента України в частині підвищення фінансової спроможності фермерів та малих сільськогосподарських виробників.

Зокрема, розмір бюджетної субсидії новоствореним ФГ збільшено з 3000 грн до 5000 грн на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар). Також запроваджено виплати у розмірі 36 тис грн за сільськогосподарську дорадчу послугу та розширено види корів, за які надаватиметься бюджетна дотація.

«Аграрії зможуть отримати субсидію в сумі 5 тис грн на гектар для розвитку невеликих сімейних ферм. Водночас загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство. Це рішення спрямоване на забезпечення рівних умов на ринку щодо залучення дешевих ресурсів для розвитку та становлення фермерських господарств», – прокоментував рішення прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своєму Telegram каналі.

Крім того, документ усуває адміністративні перешкоди при отриманні державної підтримки. Зокрема, зменшується кількість поданих документів, скорочується час їх розгляду та прийняття рішення. Як пояснив міністр агрополітики України Роман Лещенко, відтепер для того, щоб отримати фінансову допомогу фермеру не потрібні будуть довідки про відсутність заборгованості перед Укрдержфондом, а також про наявність поголів’я корів станом на 1 липня. Така інформація вже перевірятиметься розпорядниками централізовано – шляхом надсилання запиту до Укрдержфонду та АІР.

ЧитайтеТрейдери пропонують скасувати акциз на пальне для річкових перевезень

«Саме малі фермерські господарства, які мають в обробітку невеликі площі та обмежений фінансовий ресурс, найбільше потребують посиленої підтримки з боку держави. Щоб стимулювати розвиток малого фермерства, ми збільшили фінансову підтримку новоствореним фермерським господарствам, а також додали виплати на дорадництво», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що органічні господарства зможуть отримати до 100 тис грн дотацій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також