Новини    25 квітня 2018 10:51

Дослідні господарства НААН поставлено в нерівні умови, порівняно з приватним бізнесом


Посилення податкового навантаження на державні підприємства НААН у вигляді відрахування 75% прибутку дослідних господарств, що вилучається державою до бюджету у вигляді дивідендів, призвело до «втрати» близько 100 млн гривень, які могли б бути використані на розвиток науки. Про це йдеться в доповіді першого віце-президента Національної аграрної академії наук Михайла Гладія.

«Таким чином державні підприємства – дослідні господарства НААН – поставлено в нерівні умови господарювання, порівняно з комерційними приватними структурами, в яких прибуток фактично не оподатковується (оскільки вони сплачують єдиний податок), а надмірне вилучення прибутку господарюючими суб’єктами НААН через дивіденди позбавляє їх господарської ініціативи та обмежує можливості їхнього інноваційного та конкурентного розвитку», – йдеться в доповіді.

За його словами, установи, підприємства та організації Національної аграрної академії України в 2017 році сплатили до бюджету в 2,5 разу більше, ніж НААН отримала з нього.

«Слід зазначити, що загальна сума сплати податків та інших обов’язкових платежів до бюджету установами, підприємствами та організаціями НААН щорічно зростає, і в 2017 році становила 968,4 млн гривень, що у 2,5 разу більше, ніж фінансування Академії із загального фонду Державного бюджету в 2017 році», – сказав він.

Перший віце-президент НААН зазначив, що з метою збереження розвитку науково-дослідної бази вітчизняної аграрної науки і освіти, академія підготувала законодавчі пропозиції щодо відновлення сплати держаними підприємствами, зокрема дослідними господарствами, частини чистого прибутку в розмірі 15%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...