Новини / Фінанси     19 лютого 2023 15:17

До початку програми підтримки України залишилися лічені тижні – МФВ

У МВФ оцінюють, що Україні цього року може знадобитися фінансова підтримка на суму в межах 40-48 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд вже за кілька тижнів завершить підготовку програми підтримки України, наразі план має бути схвалений керівництвом Фонду, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, передає Економічна правда.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Георгієва акцентувала, що рішення про нову програму мають прийматись оперативно, оскільки час не грає на руку Україні в цих надзвичайних умовах війни.

Ми говоримо про кілька тижнів, це не дуже довгий період часу, – додала вона, відповідаючи на запитання щодо термінів реалізації програми.

У МВФ впевнені, що Україна виконує свої вимоги щодо фіскальної політики, управління, боротьби з корупцією та стабільності фінансового сектору.

У нас є країна, де працюють інституції. Де виплачуються пенсії. Де існують соціальні послуги. Де уряд зацікавлений у продовженні реформ, навіть коли падають бомби, – пояснила директорка МВФ.

Загалом у МВФ оцінюють, що Україні цього року може знадобитися фінансова підтримка на суму в межах 40-48 млрд доларів.

Георгієва додала, що окрім підтримки української економіки в умовах війни, реформи також допоможуть “прискорити” зусилля України, спрямовані на вступ до ЄС.  Відповідно, одним з пріоритетів співпраці МВФ та України є допомога в напрямку приєднання країни до ЄС.

Нагадаємо, МВФ раніше очікував, що обсяги виробництва в Україні впадуть нижче раніше прогнозованого рівня, до 25-30% за підсумками нинішнього року – через руйнування, людські й економічні втрати від російської війни в Україні.

У Morgan Stanley прогнозували, що глобальне економічне зростання цього року буде менше половини 2021 року через ризики російсько-української війни та сплеску COVID-19 у Китаї, навіть якщо центральні банки посилюють монетарну політику з метою контролю рекордно високої інфляції.

Обсяг глобальної економіки до 2023 року скоротиться на 1%, що еквівалентно 1 трильйону доларів, через розв’язану рф війну в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також