Новини    02 лютого 2024 11:11

До кінця 2024 року родовища Закарпаття забезпечать 50% потреб України в харчовій солі


Влітку 2023 року на Закарпатті видобули першу технічну сіль з абсолютно нового родовища — Тереблянського. Зараз добуте можна використовувати винятково в технічних цілях, адже у цій солі багато глини та інших домішок.

Про це в коментарі ВВС Україна повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Родовище розробляє ТОВ “Катіон Інвест”. Директор підприємства Сергій Кондратьєв зазначає, що тереблянська сіль у непереробленому вигляді підходить для технічних потреб, оскільки багато домішок, а відсоток натрію тут складає близько 90%, тоді як в “Артемсіль” — 97-98%.

“Родовище має великі поклади харчової солі, проте для її видобутку потрібен час. Якщо до покладів якісної харчової солі вдасться дійти за допомогою комбайну, її видобуток розпочнеться у другій половині 2024 року”, – коментує Сергій Кондратьєв, директор ТОВ “Катіон Інвест”.

У Закарпатській ОВА сподіваються, що наприкінці 2024 року зможуть забезпечити 50% потреб України в харчовій солі типу «екстра». Віктор Микита сподівається, що 2025 року Тереблянське родовище забезпечить 100% потреб України в солі — як технічної, так і харчової.

Читайте також: Закарпатських родовищ не вистачає: Україна змушена закуповувати сіль в Африці

“Запаси сягають близько 500 млн т технічної солі та близько 100 млн т харчової. І обсяги, наскільки відомо на сьогодні, більші, ніж в “Артемсіль”. Сіль на цьому родовищі можна розробляти і постачати не лише на внутрішній ринок”. – сказав Віктор Микита.

Але видобуток солі на Закарпатті та її подальший експорт потребують вирішення низки логістичних питань, адже родовище віддалене від залізничних шляхів, а місцеві дороги не витримають великої кількості багатотонних вантажівок.

Нагадаємо,  у травні 2022 року підприємтво “Артемсіль” на Донеччині призупинило роботу через обстріли.

Новини за темою:  Погода 27 травня: де в Україні очікуються дощі, а де – спека до +29°C

Влітку 2022 року після попередніх геологічних досліджень Буштинського соляного родовища був виявлений колосальний соляний пласт — від 35 до 500 м. Нині тут реалізують інвестпроєкт із розробки соляного родовища.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...