Новини    02 листопада 2023 12:04

В Україні з’явився Реєстр учасників оптового енергетичного ринку


В Україні запустили Реєстр учасників оптового енергетичного ринку. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявила, що реєстр оприлюднено на виконання положень одного з законів.

Як повідомив регулятор, йдеться щодо закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках”. Нині реєстр містить 15 компаній.

На початку липня президентом України Володимиром Зеленським було підписано закон “Про внесення змін до деяких законів щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках”. Його покликано імплементувати в українське законодавство положення Регламенту ЄС №1227/2011 (так званий регламент про REMIT) для боротьби зі зловживаннями на енергетичних ринках у вигляді інсайдерської торгівлі чи маніпуляцій.

Також законом передбачено розширення повноважень НКРЕКП. Він встановлює відповідальність у вигляді штрафів для учасників оптового енергетичного ринку та їх службових осіб за маніпулювання ринками, неправомірне використання інсайдерської інформації.

Нагадаємо, в Україні запропонували для бізнесу збільшити кількість годинних зон та підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку “на добу наперед” в середньому на 4-23%. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала чотири подібні годинні зони.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...