Новини    28 квітня 2024 14:01

До двох країн ЄС зменшилися обсяги відправлення зерна


У квітні 2024 року спостерігається значне зниження обсягів відправлення зернових вантажів залізницею до Румунії та Словаччини. За інформацією від Rail.insider, нарада представників АТ «Укрзалізниця» з аграрними ринковими учасниками, яка відбулася 25 квітня, показала зменшення кількості вагонів із зерном.

Так, через українсько-румунські прикордонні переходи щодня передається лише 43 вагони зерна, що на 24,6 одиниці менше порівняно з березнем цього року, що складає падіння на 36,4%.

Також кількість зернових вагонів, що прямують до Словаччини, зменшилась на 10,6 вагона щодня, що становить зниження на 25,7%. Наразі кількість таких вагонів складає 30,7 одиниці на добу.

В той самий час, передача зерна до Польщі злегка зросла на 0,5 вагона на добу, досягнувши 78,7 одиниці. Обсяги передачі через українсько-угорський кордон залишились стабільними, становлячи 35,6 вагона на добу.

Загальний середньодобовий обсяг передачі зернових вантажів і макухи у квітні склав 270 вагонів на добу, що на 37 одиниць менше порівняно з березнем.

Нагадаємо, протягом останнього тижня зменшилася кількість вагонів із зерном, що направлялися до портів Великої Одеси та Ізмаїла, на 290 одиниць, як повідомив Валерій Ткачов, заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця”, за даними Rail.insider.

Повномасштабна агресія Росії значно вплинула на продовольчу безпеку та функціонування аграрного сектору України, спричинивши ураження логістичним ланцюгам експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки.

Українським морським шляхом вже пройшло 1286 суден, які доставили 25 мільйонів тонн сільськогосподарської продукції до країн Азії, Африки та Європи. Цю інформацію оприлюднив віцепрем’єр-міністр Олександр Кубраков у своєму акаунті на Facebook.

Функціонування морського транспортного маршруту дозволило Україні в січні експортувати 12 мільйонів тонн зернових, що відповідає обсягам до війни.

Новини за темою:  Україна нарощує виробництво біометану: три нові заводи готуються до запуску

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що обсяги експорту через Український коридор майже дорівнюють обсягам експорту через порти “Південний”, “Одеса” та “Чорноморськ” під час воєнних подій. У грудні відправлено морем 6,8 мільйона тонн товарів, а в січні – 6,7 мільйона тонн. Навіть у лютому, найкоротшому місяці року, очікується збереження показників експорту на рівні попередніх місяців.

Раніше з портів Великої Одеси вийшла рекордна кількість суден. Український морський коридор встановив рекорди 17 та 18 лютого, коли з портів Великої Одеси відправилося по 16 суден.

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...