Новини / Садівництво     27 вересня 2019 11:50

До 4 т винограду щорічно вирощує фермер на Дніпропетровщині

Цього року найбільше гроно винограду важила 4,5 кілограмів, розповідає Олексій Білоцерківець із села Кринички, що на Дніпропетровщині.

Про секрети вирощування винограду фермер розповів журналістам видання SEEDS.

Щорічно фермеру збирає до 4 тонн винограду. Такого урожаю вдається досягти й завдяки тому, що виноградники регулярно поливаються.

«Я придбав великі баки й зберігаю у них дощову воду, – розповідає Олексій Білоцерківець. – До 10 кубів дощової води збираю! Й препарати для обробки винограду також краще розчиняти саме в дощовій воді. Буває, змішуєш в дніпровській воді – скипається, а як дощову воду використаєш – все чудово», – ділиться секретами фермер.

Цьогоріч також на урожай не скаржиться. Найбільше гроно, що виростив із сорту «Софія», важило 4,5 кілограми. Також серед сортів, яким фермер надає перевагу:  “Кодрянка”, “Надія АЗОС”.

Читайте: 30 тонн персика з 1 га: львівський садівник руйнує фермерські стереотипи

До нових сортів та гібридів Олексій Білоцерківець байдужий: «Гібриди – це дурниця, – каже, –  Я уже стільки пересадив їх із заумними назвами, й стільки ж потім викорчував… Це дурна робота. Виноград, може, й смачний. Але людина, що займається виноградом, знає: гроно в відро не влазить. Гроно настільки набите, що протравити всередині неможливо – там він і псується».

Друга порада, якою ділиться фермер: стосується сітки. За словами господаря, під сіткою грона не горять, вона й від птахів та ос допомагає, а головне – захищає від граду. Саме град здатен звести нанівець усі зусилля виноградаря.

На прощання пан Олексій розкриває ще один секрет: «Я садив троянди між виноградом, хоч раніше й не знав, що в Криму троянди саджають, аби витягували на себе виноградні хвороби».

Landlord раніше повідомляв про 5 переваг вирощування винограду в теплицях.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також