Про секрети вирощування винограду фермер розповів журналістам видання SEEDS.
Щорічно фермеру збирає до 4 тонн винограду. Такого урожаю вдається досягти й завдяки тому, що виноградники регулярно поливаються.
«Я придбав великі баки й зберігаю у них дощову воду, – розповідає Олексій Білоцерківець. – До 10 кубів дощової води збираю! Й препарати для обробки винограду також краще розчиняти саме в дощовій воді. Буває, змішуєш в дніпровській воді – скипається, а як дощову воду використаєш – все чудово», – ділиться секретами фермер.
Цьогоріч також на урожай не скаржиться. Найбільше гроно, що виростив із сорту «Софія», важило 4,5 кілограми. Також серед сортів, яким фермер надає перевагу: “Кодрянка”, “Надія АЗОС”.
Читайте: 30 тонн персика з 1 га: львівський садівник руйнує фермерські стереотипи
До нових сортів та гібридів Олексій Білоцерківець байдужий: «Гібриди – це дурниця, – каже, – Я уже стільки пересадив їх із заумними назвами, й стільки ж потім викорчував… Це дурна робота. Виноград, може, й смачний. Але людина, що займається виноградом, знає: гроно в відро не влазить. Гроно настільки набите, що протравити всередині неможливо – там він і псується».
Друга порада, якою ділиться фермер: стосується сітки. За словами господаря, під сіткою грона не горять, вона й від птахів та ос допомагає, а головне – захищає від граду. Саме град здатен звести нанівець усі зусилля виноградаря.
На прощання пан Олексій розкриває ще один секрет: «Я садив троянди між виноградом, хоч раніше й не знав, що в Криму троянди саджають, аби витягували на себе виноградні хвороби».
Landlord раніше повідомляв про 5 переваг вирощування винограду в теплицях.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!