Новини / Садівництво     11 вересня 2019 13:47

30 тонн персика з 1 га: львівський садівник руйнує фермерські стереотипи

Фермер Михайло Кубара із Львівської області своїм 16-річним досвідом садівництва довів, що на Заході України можна займатися вирощуванням персика й отримувати при цьому високі врожаї – до 30 т з 1 га. В його саду росте 36 сортів персикових дерев.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Сільськогосподарський дорадчий центр «Фермерська Країна».

Михайло Кубара займається садівництвом у Мостиськах Львівської області вже 16 років поспіль. За цей час хобі переросло в бізнес, і сьогодні в його господарстві «Євросад» плодово-ягідні дерева ростуть на площі 20 га, із них 8 га відведено під персик.

Читайте: Український мед отримав срібло на виставці Apimondia 2019 у Канаді ФОТО

Саме персик є візитівкою компанії «Євросад». Донедавна цей фрукт був майже екзотичним для господарств Західної України, проте пану Михайлу вдалося зруйнувати фермерські стереотипи, довівши, що вирощування персика на Львівщині може бути рентабельним бізнесом.

Із 36 сортів персика, що ростуть у  господарстві «Євросад», ефективними для вирощування на Львівщині, Михайло Кубара визначив 10. У середньому за сезон з 1 га він отримує 20–30 т персика. У  господарстві «Євросад» вирощують також саджанці плодово-ягідних дерев.

Landlord раніше повідомляв про те, що фермер Іван Мерлавський із Чорткова на Тернопільщині вирощує близько 40 сортів хурми. Крім хурми, в саду ростуть персики, абрикоси, ківі, лимони та нектарини. У планах фермера – посадити манго, авокадо, оливи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також