Новини / Аналітика     29 квітня 2020 13:16

До 2024 року IFC залучить в економіку України $3 млрд – Джейсон Пеллмар

Регіональний менеджер IFC Джейсон Пеллмар розповів, що за період з 2004 року IFC виділила понад $3,3 млрд довгострокового фінансування в економіку України, в тому числі понад $1 млрд — на підтримку агробізнесу.

Зокрема, Джейсон Пеллмар заявив, що до 2024 року IFC має змогу залучити в економіку України $3 млрд. Такі грошові вливання стануть відповіддю на кризу та будуть відмінним плацдармом для відновлення економічної сфери.

“Звичайно, ми хочемо зробити більше, особливо у аграрному секторі. Ми маємо змогу залучити до 2024 року $3 млрд у відповідь на кризу та для швидкого та сталого відновлення економіки, спрямувавши фінансування на ключові галузі, в тому числі агропромисловий сектор. Ці цифри залежать від того, наскільки успішно Україна впроваджуватиме політичні реформи, необхідні для прискорення економічного зростання, включаючи земельну реформу та реформи в банківському секторі”, — підкреслив Пеллмар.

Читайте: У США обвалилися ціни на агропродукцію

Крім того, за словами Джейсона Пеллмара, Світовий банк разом із IFC підтримає створення ринку фінансування земельних ділянок в Україні. Так, група Світового банку вже розробляє механізм запровадження часткової кредитної гарантії під придбання с/г земель.

“Розвиток майбутньої програми спиратиметься на численні історії успіху нашої організації та наших українських клієнтів з аграрного сектору. У 2018 році IFC підтримала будівництво нового надпотужного зернового терміналу Neptune у чорноморському порту “Південний” поблизу Одеси, і я тішуся з того, що термінал почав працювати кілька місяців тому”, — додав він.

Джерело: Agroportal

Раніше Андрій Новак повідомив, що держава має компенсувати малим і середнім фермерам збитки через вимушені карантинні обмеження.

Читайте також