Новини / Рослинництво     09 травня 2024 11:45

До 18% сільгоспземель в Україні перебувають в окупації


На сьогодні близько 15-18% сільгоспземель України перебувають під тимчасовою окупацією. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Тарас Висоцький, під час телеефіру.

Висоцький зазначив, що, попри втрату частини земель, українські аграрії активно використовують наявні ресурси. Нині фермери використовують близько 20 млн га для вирощування зернових та олійних культур, з яких понад 13 млн га призначені для ярих культур, які сіються весною, розповів він.

За словами Висоцького, завдяки сприятливим погодним умовам, цьогорічні площі посівів виявились навіть більшими, ніж було заплановано спочатку. Він також відзначив незламність українських фермерів, які продовжують працювати попри складні умови.

Нагадаємо, на 700 млн доларів грантову угоду уклали Мінагрополітики та Світовий банк. У межах проєкту ARISE позику надано для підтримки та відновлення сільського господарства України.

В Україні через російське повномасштабне вторгення до використання стали не придатні близько 20% сільгоспземель для обробки у порівнянні з 2021 роком.

За 2022 рік понад 3 тисячі українських аграріїв отримали фінансову допомогу від держави. Загалом держава виділила 1,3 млрд грн на землю та 0,3 млрд грн — на корів.

Кабмін дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись в комерційних та виробничих цілях.

В Україні з 1 січня стартував новий етап земельної реформи, згідно з яким ліміти на продаж сільськогосподарських земель збільшилися зі 100 до 10 тис. га. Малий та середній агробізнес опинився під загрозою, а разом з ним функціонування сільських територій.

З 1 січня 2024 року настав другий етап відкриття ринку земель із залученням основних гравців – юридичних осіб, які зможуть отримати у власність в одні руки не більше 10 тис. га. Очікуваний вплив від цього на розвиток економіки коливається в діапазоні 1-2,7% ВВП щорічно впродовж наступних 3-х років.

Новини за темою:  50% посівів знищено: як заморозки та війна зруйнували сільське господарство Херсонщини

За підрахунками експертів 187,7 тис. угод купівлі-продажу було укладено з моменту відкриття земельного ринку до листопада 2023 року.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також