Новини / Логістика     18 липня 2019 10:26

Днопоглиблення Дніпра розпочато: зернотрейдери чекали 6 років

АМПУ розпочала роботи з поглиблення дна Дніпра на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах. Передбачається відновлення глибин до рівня 3,65 м та забезпечення необхідних габаритів для суден.

Про початок днопоглиблення на двох дніпровських водосховищах повідомляє Адміністрація морських портів України. Роботи виконує філія «Днопоглиблювальний флот», що входить до складу ДП «АМПУ», та підрядники, визначені на тендерах.

На Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах глибини місцями на півметра менші за потрібні габарити, зазначають в АМПУ. Загалом по цих двох об’єктах днопоглиблення проведуть на 57 км суднового ходу. Загальний обсяг робіт на Кременчуцькому водосховищі – 770 тис. куб. м, на Кам’янському – 30 тис. куб. м.

Як зазначив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, де системне днопоглиблення не проводилося останні 6 років, і перед АПМУ зараз «стоїть масштабна задача відновити габарити судового ходу». Він підкреслив, що транспортування водними шляхами України дозволить зменшити навантаження на автодороги, збільшить транзитний потенціал держави.

Днопоглиблення на Дніпрі давно чекали провідні українські компанії, серед яких і зернотрейдери: СК «Нібулон», ТОВ «Грейн-Трансшипмент», ТОВ «Гермес-Трейдінг», зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Чому це важливо для трейдерів, пояснив комерційний директор ТОВ «Грейн-Трансшипмент» Євген Ігнатенко. За його словами, зниження на 5 см осадки судна вантажопідйомністю 4 тисячі тонн призводить до його недовантаження в середньому на 65 тонн (це як один залізничний вагон).

Читайте: Дельта Вілмар СНД збудує завод для переробки сої в порту Південний – АМПУ

«Ми щиро вітаємо початок відновлення судноплавної глибини на замулених ділянках Дніпра. Це дозволить не лише здешевити перевезення водним транспортом за рахунок максимального завантаження суден, але й беззаперечно забезпечить безпеку суден, екіпажів та вантажів», − сказав Євген Ігнатенко.

Як повідомляв раніше Landlord, у планах АМПУ на 2019 рік – днопоглиблення у 8 українських портах. Головні обсяги робіт заплановані в портах Маріуполя і Бердянська.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також