Новини / ФОТО / Технології     10 грудня 2000 17:30

Дмитро Грушецький: Нашою метою була повна оптимізація виробничої діяльності

Засновник міжнародної компанії Студія Аграрних Систем SAS вважає, що агросфера має трансформуватися на стику різних технологій та запроваджувати новітні розробки

Агросфера має трансформуватися на стику різних технологій та запроваджувати новітні розробки. Кількість інформації зростає кожного дня, й господарствам необхідно запроваджувати системи для її обробки та систематизації. Про це розповів на онлайн-конференції PRO100 AGRO 2020 засновник міжнародної компанії «Студія Аграрних Систем» (SAS) Дмитро Грушецький у доповіді «ПП «Дніпро». Трансформація до ефективності в «турборежимі», переваги та недоліки».

За його словами, приблизно вісім років тому було прийняте рішення про трансформацію господарства «Дніпро». Підприємство обробляє 4500 га землі, має тваринницький комплекс. Але кількість співробітників та парк техніки вражають — лише 27 фахівців та 12 одиниць техніки. Отже, як вдалося цього досягти?

«Ми вирішили взяти для себе тільки найкорисніше. Почали з того, що зробили ревізію всього земельного банку за допомогою дронів. Це дало змогу ввести автоматизацію обробітку ґрунтів. Потім був повний аудит земельного банку, і наразі ми чітко знаємо, де наша земля і хто наш сусід», — поділився Дмитро Грушецький.

Потім було вирішено сконцентруватися на вирощуванні лише чотирьох основних культур, а наступним кроком стало отримання всієї доступної інформації про роботу інших підприємств — були підключені публічні реєстри й господарство в режимі онлайн отримує інформацію про будь-які зміни на ринку.

Читайте: Олександр Головін: Ми збільшимо фінансування партнерських програм до $150 млн

Звісно, була інтегрована система Cropio та метеостанція, залучений супутниковий моніторинг, і кожне поле сканується у постійному режимі, проводиться ревізія всіх сходів, вивчаються ділянки ущільнення ґрунтів тощо.

Раз на чотири роки проводиться агрохімічний аналіз ґрунтів — спочатку це робили у закордонних лабораторіях, а зараз господарство співпрацює з лабораторією Kernel.

«Ми витратили $25 000 на вивчення складу ґрунтів і повністю використали цю інформацію. 100% автопарку моніториться за допомогою GPS, і головне — ми повністю відійшли від паперового документообігу, все робиться в режимі онлайн. Усі витрати ми бачимо у режимі реального часу, що дає змогу фінансового прогнозування», — наголосив пан Грушецький.

Втім, за його словами, перевага не в тому, що керівник бачить роботу техніки онлайн, а в тому, що по треку можна чітко встановити, що вона буде робити, і спрогнозувати витрати. Система ботів надає інформацію про всі операції, що має зробити той чи інший співробітник.

Останнім кроком мотивації персоналу стала погодинна система оплати праці. «Наприклад, кожен механізатор наприкінці дня може подивитися, скільки грошей він заробив за зміну. Всі вказані мною елементи трансформації можуть запроваджувати і дрібні фермери, й аграрні гіганти. Метою нашої трансформації була цілковита оптимізація виробничої діяльності та застосування по-справжньому ефективних сучасних технологій», — завершив Дмитро Грушецький.

Джерело: трансляція онлайн-конференції PRO100 AGRO 2020

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про найвищу ефективність забезпечують стартові РКД: Аркадій Лунгул.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також