Новини / Технології     10 грудня 2000 16:59

Аркадій Лунгул: Найвищу ефективність забезпечують стартові РКД

Керівник науково-дослідного відділу Kernel детально розповів про результати, отримані на дослідних ділянках 11 наукових центрів компанії

«Ми маємо кількарічні дані багатоваріантних випробувань різних технологій у різних регіонах України. У 2020 році додався ще один науковий центр — на півдні Полтавської області. Усі дані підтверджуються три- чи чотирикратними повтореннями», — розповів Аркадій Лунгул у рамках онлайн-конференції PRO100 AGRO 2020.

За його словами, майже в усіх регіонах України сезон видався дуже складним. До дефіциту вологи додалася холодна весна, що особливо позначилося на розвитку кукурудзи та соняшника. Рослини відчували фосфорне голодування, відбувалася затримка у розвитку.

 

«Загалом нам вдалося вийти на гарні результати у цьому складному сезоні — від 7 до 12 т/га залежно від регіону. Ми випробовували різні строки сівби кукурудзи починаючи з 8 квітня на півдні Чернігівщини. Незважаючи на холодний травень, однаково ранні посіви показали себе краще», — наголосив Аркадій Лунгул.

При цьому в компанії 95% добрив вносять з осені. Навесні переважно використовуються стартові добрива. Спочатку це були NPK відомих світових виробників, потім — багатокомпонентні швидкорозчинні добрива, а згодом — РКД. Найвищу прибавку до врожайності, за словами Аркадія Лунгула, дають якраз останні. Тож компанія буде рухатися в цей бік.

«Ще один момент: результати досліджень вкотре підтверджують високу ефективність ґрунтових гербіцидів, які забезпечують прибавку до 7 ц/га на кукурудзі. Також їх можна давати у фазі 2–3 листків, якщо все правильно зробити. Загалом на ринку є нові цікаві препарати, з яких можна скомпонувати дієву технологію захисту. Сьогодні в компанії Kernel технологія захисту рослин коштує $35–55/га», — розповів керівник науково-дослідного відділу Kernel.

Аркадій Лунгул назвав відмінними результати випробувань біопрепаратів у компанії. Так, препарат Поліміксобактерин забезпечив прибавку врожайності на рівні 3,3 ц/га. У свою чергу ефективність застосування іншого засобу для контролю склеротиніозу становила до 70%.

Читайте: Олександр Головін: Ми збільшимо фінансування партнерських програм до $150 млн

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також