Новини / Логістика     23 січня 2020 16:26

Деталі меморандуму Deutsche Bahn та УЗ

Оприлюднено деталі меморандуму уряду України з національним оператором залізниць Німеччини про передачу Укрзалізниці.

Документ оприлюднив експерт у галузі перевезень Валерій Ткачов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України та Deutsche Bahn AG щодо Стратегічної Кооперації стосовно Укрзалізниці.

Основні принципи

  •  Сторони. Меморандум про взаєморозуміння (далі по тексту — “Меморандум”) підготовано та укладено між Кабінетом міністрів України (далі по тексту — “КМУ”) та [Deutsche Bahn AG] (комментар — сторона для КМУ з боку DB має бути додатково погоджена) щодо Стратегічної Кооперації (далі по тексту – “Стратегічна кооперація”) стосовно розвитку та управління АТ “Укрзалізниця” (далі по тексту – “УЗ”). КМУ та DB тут і надалі разом є Сторонами.
  • Мета. Метою цього Меморандуму є встановлення структури відносин між Сторонами включаючи та не обмежуючись Першим етапом Стратегічної Кооперації. Після завершення Першого етапу Сторони підпишуть комплект юридично значимих документів з метою регулювання наступних етапів Стратегічної Кооперації.
  • Строк Меморандуму. Цей Меморандум вступає в силу з дати підписання та має силу до підписання Сторонами комплекту юридично значимих документів стосовно взаємовідносин між Сторонами, але не довше 31 грудня 2020 року.

Стратегічна Кооперація

Обсяг Стратегічної Кооперації.

I. Периметр. Сторони погодилися розробити структуру та план для забезпечення можливості для DB через підрозділ Deutsche Bahn Engineering and Consulting (далі по тексту — “DBEC”) взяти під управління УЗ (за винятком військових перевезень). Сторони розуміють, що така структура має включати вантажні, пасажирські, інфраструктурні, ремонтні та обслуговуючі та інші підрозділи УЗ. Структура має бути погоджена між Сторонами після завершення Першого етапу як викладено нижче.

Читайте: УЗ переходить під контроль німецького Deutsche Bahn – Валерій Ткачов

II. Функція. Після розробки відповідної структури DBEC має взяти на себе управління та запропонувати стратегічний план вдосконалення діяльності УЗ.

Фази Стратегічної Кооперації

Сторони погодили, що DBEC бере на себе управління УЗ наступними етапами:

I. Перший етап. DBEC надає КМУ пропозиції стосовно Голови Правління УЗ та командирування 15+ фахівців вищої ланки управління, підтримуючи їх консультантами.

II. Наступні етапи. DBEC приймає на себе управління УЗ із підвищенним рівнем відповідальності та KPI у декілька етапів. Обсяг та форма наступних етапів має бути визначена після закінчення Першого етапу.

III. Строки Стратегічної Кооперації. Сторони погодилися встановити Стратегічну Кооперацію на період 10 років з можливістю подальшого подовження.

IV. Перший етап має розпочатися 15 лютого 2020 року (але у будь-якому випадку після завершення відповідних юридичних формальностей та прийняття актів) та має бути завершений протягом 6-8 місяців.

V. Наступні етапи будуть погоджені після завершення Першого етапу.

Конфіденційність.

Сторони погодилися, що факт укладання та положення цього Меморандуму не є конфіденційними.

Підписано:
Олексій Гончарук
Прем’єр-міністр України
Кабінет міністрів України
Давос, 22 січня 2020 року
Ronald Pofalla
Член Правління, Інфраструктура
Deutsche Bahn AG
Давос, 22 січня 2020 року

Landlord раніше повідомляв, що в Німеччині сумніваються у проєкті Deutsche Bahn в Україні через борги DB у 20 млрд євро.

 

 

Читайте також