Новини    06 грудня 2021 17:00

Держзернова корпорація отримала 328 мільйонів збитків

У жовтні новий директор компанії заявив про відсутність коштів для погашення боргу

За три квартали 2021 року акціонерне товариство “Державна продовольчо-зернова корпорація України”, яка знаходиться в управлінні Мінекономіки, отримала чисті збитки на суму 327,9 млн грн. Про це свідчить зведений звіт ДПЗКУ про виконання показників фінансового плану за 9 місяців. Про це повідомляє “Марлін”.

Станом на жовтень корпорація мала фінансових зобов’язань на загальну суму 25,2 млрд грн.

“23,9 млрд грн цієї суми становить борг ДПЗКУ перед Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів, який українська сторона має виплатити до 2027 року”, – йдеться у повідомленні.

“У 2012 році ДПЗКУ уклала кредитну угоду із китайською корпорацією, за якою зобов’язались щорічно постачати зерно до Китаю. Але через численні корупційні скандали виконання контракту регулярно зривалося”, – нагадує “Марлін”.

У пояснювальній записці ДПЗКУ другий квартал поспіль зазначає, що китайські кредитори відмовляються від більшості поставок української корпорації, чим суттєво знижують дохід останньої.

“При реалізації сільськогосподарської продукції Товариство, відповідно до умов Генерального договору про співпрацю, надає пропозиції щодо постачання зернових стратегічному партнеру компаніїї ССЕС. Фактично, більшість наданих пропозицій компанія ССЕС не підтвердила, що своєю чергою негативно відбилося на фактичних обсягах реалізації”, – заявила зернова корпорація.

У жовтні новий директор компанії заявив про відсутність коштів для погашення боргу.

“Оскільки кредит надавався під державні гарантії, то за відсутності коштів у компанії платити за кредит будуть з державного бюджету”, – йдеться у повідомленні.

З вересня 2021 року ДПЗКУ очолює Василь Коваленко. Попереднього директора Андрія Власенка звільнили після його затримання правоохоронними органами після звинувачень у привласненні 71 млн грн компанії.

Згідно з фінансовим звітом, зарплата керівника компанії складає 427 тис. грн, члена правління 282 тис. грн, менеджера середньої ланки 23 тис. грн, а працівника – 10 тис. грн. Таким чином, зарплата керівника у 43 рази вище за оплату праці працівника. Загалом, на оплату праці 4297 осіб компанія витрачає 59 млн грн в місяць.

ДПЗКУ увійшла в топ-5 збиткових державних компаній України за результатами півріччя поточного року.

Державна продовольчо-зернова корпорація  національний оператор зернового ринку України, надає послуги у сфері зберігання, переробки, перевалки та експорту зернових. Корпорація позиціює себе на ринку як найпотужніша державна вертикально–інтегрована компанія в аграрному секторі економіки країни.

Раніше Landlord повідомляв, що елеватори Прометея безкоштовно зберігатимуть зерно.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...