Новини / Тваринництво     08 лютого 2019 07:31

Держпродспоживслужба не пустила в Україну 280 тонн іноземного м’яса

За минулий рік Держпродспоживслужба не допустила ввезення в Україну з-за кордону майже 280 тонн м'яса, 444 тонн риби та 188 тонн молока. Ці продукти не пройшли контролю якості. Також торік санінспектори перевірили 27 577 українських підприємств щодо якості харчової продукції. З них – непланових – 12 899.

Про це повідомляє прес-центр Держпродспоживслужби.

2018-го Держпродспоживслужба проводила перевірку компаній через скарги українців. Останніх до відомства надійшло 2 649. У результаті після перевірок господарства були оштрафовані на суму 7,3 млн грн.

Також порушення були виявлені на підприємствах з виготовлення харчових продуктів. Це могло загрожувати життю та здоров’ю громадян. Через таку невідповідність нормам ведення бізнесу й господарства було прийнято 214 рішень про тимчасове припинення виробництва чи обігу харчових продуктів та кормів.

ЧитайтеДержекоінспекцію звинувачують у хабарництві під час перевірок у порту

2018-го Держпродспоживслужба проводила експертизу й на фермах українців. Зокрема, інспектували ферми з ВРХ (було оглянуто 307,4 тис. голів), свинями (3,6 млн голів) та птицею (560,5 млн голів). Після перевірок до продажу  не допустили 31 тис. тонн м’яса. З них – 195 тонн підлягало знезараженню, а 30,8 тис. тонн довелося утилізувати.

Крім того, під контроль потрапляла продукція рослинного й тваринного походження. Так, через порушення норм її виготовлення на ринок не потрапило 413,4 тонн неякісних товарів. З них 344,9 тонн було знешкоджено, а 68,5 тонн утилізовано.

Як раніше повідомляв Landlord, в Україні закінчує свою роботу місія європейських інспекторів, яка перевірятиме виконання рекомендацій щодо контролю за виробництвом м’яса птиці та продуктів з нього, призначених для експорту в ЄС. Інспектори відвідають Київську, Черкаську, Волинську та Івано-Франківську області.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також