Новини    17 квітня 2018 10:15

Держпродспоживслужбі планують передати нові функції


Законопроект який передає низьку функцій Держсільгоспінспекції та контрольні функції Мінагрополітикии до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розглянуть народні депутати вже 19 квітня. Про це повідомив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної ради України Олександр Бакуменко на своїй сторінці у Facebook.

За даними сайту парламенту, агрокомітет подає на повторне перше читання цей документ і рекомендує Верховній Раді України прийняти його за основу.

«Минулого тижня зареєстрували законопроект №4922-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації системи державного управління у сфері сільського господарства», який «розблокує» діяльність Држпродспоживслужби – створить умови для належної реалізації переданих функцій іншими державними органами-правонаступниками Держсільгоспінспекції», – написав він.

За його словами, зміни мають переважно технічний характер та в цілому не змінюють систему регулювання для суб’єктів господарювання, лише технічно замінюють визначення одного державного органу на інший.

Згідно пояснювальній записці до законопроекту, основними положеннями законопроекту пропонується передати:
1) функції Держсільгоспінспекції щодо реєстрації сільгосптехніки та видачі посвідчень на право керування такою технікою – відповідним підрозділам МВС;
2) функції Держсільгоспінспекції, передбачені законодавством про зерно – Держпродспоживслужбі;
3) частину контрольних функцій, які зараз віднесено до Мінагрополітики – Держпродспоживслужбі, оскільки міністерство не може виконувати функції контролю.

Також, при доопрацюванні проекту було:
1) залишено відповідні назви органу за сферами компетенції відповідно до ключових функцій у регулюванні суспільних відносин в АПК (більшість цих функцій передано Кабінетом Міністрів – Держпродспоживслужбі);
2) у текстах законодавчих актів змінено назву Санепідемслужби з «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення» на «центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства»;
3) функції з радіологічного контролю харчових продуктів – Держпродспоживслужбі.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...