Новини    01 березня 2023 12:08

Держгеонадра продають права на видобуток солі з найстарішого в Україні родовища


Держслужба з геології та надр (Держгеонадра) виставила на аукціон спецдозвіл на видобуток кам’яної солі на Долинському родовищі в Івано-Франківській області, який вважається одним із найстаріших в Україні.

Інформація про аукціон опублікована на Prozorro.Продажі.

Стартова ціна лота – 762 088 грн. Аукціон заплановано на 15 березня. Переможець отримає право видобувати сіль на родовищі протягом 20 років.

Довідка: Як уточнює місцеве видання Збруч, на родовищі сіль добували ще з Х століття. Перші письмові згадки про видобуток солі датовані 1474 роком, а в 1525-му король Сигізмунд I відновив місту Долина магдебурзьке право і дозволив добувати й виробляти сіль.

У сучасній історії Долинський солеварний комбінат був одним із найбільших підприємств міста, але з початку нульових він практично не функціонував.

Кабмін передав комбінат Фонду держмайна для приватизації у 2019 році.

Читайте також: “Міць. Українська кам’яна”: Спеціальну партію солі із Соледару презентували до річниці війни з росією

Торік мер Долини звертався до ФДМ із проханням передати підприємство місту, щоб на його базі створити туристичний об’єкт, уточнює видання.

Нагадаємо, на Закарпатті реалізують інвестпроєкт із розробки соляного родовища. Після попередніх геологічних досліджень Буштинського соляного родовища був виявлений колосальний соляний пласт — від 35 до 500 м. Проєкт дозволить розробляти Буштинське соляне родовище та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.

Через атаки росіян добування солі в Соледарі призупинили у квітні 2022 року – вперше з Другої світової війни. Цехи “Артемсолі” згоріли, обладнання знищено, а 2,5 тисячі працівників втратили роботу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...