Новини / Ринок землі     01 грудня 2020 17:20

Держгеокадастр закликає парламент підтримати законопроєкт №2194

Законопроєкт розширює повноваження місцевих громад в сфері управління земельними ресурсами і скасовує громіздку процедуру земельної експертизи

Держгеокадастр закликає парламент підтримати законопроєкт №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», який Верховна Рада планує розглянути у другому читанні на цьому тижні. Про це повідомив голова держгеокадастру Роман Лещенко на своїй сторінці Facebook.

«Це документ, який ще більше поглибить земельну децентралізацію та зробить громади на місцях сильнішими. Завдяки його ухваленню, відбудеться передача у розпорядження ОТГ ще більшої кількості земельних ресурсів, зокрема лісового та водного фонду (окрім земель необхідних для потреб держави), що стане логічним доповненням до передачі 2 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення», – зазначив він.

Читайте: Як створити фінансовий інструмент для проведення земельної реформи

Роман Лещенко звернув увагу, що разом з новими повноваженнями на місця передається і відповідальність – функції контролю за нецільовим використанням та самовільним зайняттям земель. З іншого боку законопроєкт №2194 дозволить провести ще більш глибоку дерегуляцію самого держгеокадастру. Буде скасовано земельну експертизу, ряд дозволів та непотрібних довідок, забезпечено прозору систему земельних відносин.

«Держгеокадастр остаточно втратить свої надповноваження із розпорядження землями. Це лише частина того, що стане реальністю після прийняття цього документа. Я вважаю, що законопроєкт – це нова земельна Конституція, яка знищить залишки корупційних ризиків у держгеокадастрі та поверне землі у розпорядження народу», – додав голова відомства.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що німецьких фермерів змусять обмежити внесення азотних добрив у ґрунт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також