Новини / Ринок землі     13 липня 2020 10:20

Держгеокадастр готується до старту ринку землі

Ринок землі буде консервативним, із значними обмеженнями – Роман Лещенко

У Держгеокадастрі триває активна підготовка до старту ринку землі. Про це заявив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко у ході міжнародної конференції Grain Ukraine-2020, що проходила у Одесі.

«Сьогодні в Держгеокадастрі проводимо колосальну роботу, щоб після старту обігу земель сільгосппризначення зробити нашу структуру зручним сервісом для тих, хто працюватиме на землі. Ми готуємося. Зараз завершуємо інвентаризацію. Ми покажемо все, що в нас є, уже найближчим часом. Виконуючи історичну місію, передамо розпорядження землями на місця», – зазначив очільник Держгеокадастру.

Читайте: IFC надає позику $20 млн виробнику м’ясопродукції «Нива Переяславщини» 

Він також додав, що ринок землі в Україні буде консервативним, із значними обмеженнями, але він потрібен державі, аграріям та пересічним українцям.

Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні скасовується з 1 липня 2021 року скасовується. До 1 січня 2024 року діятимуть обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. До 2024 року купувати землю зможуть лише фізичні особи, а юридичним особам купувати землю забороняється.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що близько 12 млн га землі в Україні обробляються нелегально.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також