Новини / Аналітика     19 червня 2019 12:29

Держава має інвестувати в утримання людей на селі – Олег Бахматюк

Проблему трудової міграції із сільських територій неможливо подолати без забезпечення якісного доступу до всіх послуг на селі, а для цього, як вважає власник групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк, потрібні значні державні інвестиції.

Про це повідомляє прес-служба «Укрлендфармінг».

Без підтримки держави сільським територіям стає все важче утримувати людей від трудової міграції, і тому сьогодні на агропідприємствах відчувається гостра нестача працівників.

Читайте: Податковий тиск відчувають на собі 29% представників бізнесу – ЄБА

Одна з можливостей утримати людей на селі – це реформа децентралізації. За словами Олега Бахматюка, децентралізація – це одна із найуспішніших реформ, проведених урядом, і сьогодні ця реформа ефективно працює.

Саме децентралізація забезпечила розвиток територій не лише в економічному напрямку, а і в напрямку самодостатності, оскільки ОТГ отримали можливість планувати, розпоряджатися ресурсами і бути самостійними одиницями.

Проте проблема нестачі кадрів на селі залишається дуже гострою, оскільки люди прагнуть отримувати якісний доступ до всіх послуг і тому переїжджають до тих  територій, де вища якість освіти, медицини, інфраструктури.

«Це теж держава має розуміти: вона готова тримати інфраструктуру і вкладати такі величезні кошти для утримання, чи краще було б ці гроші проінвестувати і стримати людей на селі, що зробив Європейський Союз. Це один із підпунктів того, чому йдуть такі шалені дотації на аграрний сектор. Це стримування людей, це відведення інфраструктури, це створення умов, які дають можливість спокійно на тій самій території отримувати ті самі послуги, що й отримує міський житель», – відзначив Олег Бахматюк.

Ці питання обговорювалися під час дискусії «Трудова міграція: виклик для України», організованої ЄБА.

Як повідомляв Landlord, у ході дискусії Олег Бахматюк назвав два шляхи стримання трудової міграції в Україні. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також