Новини / Ринок землі     19 квітня 2021 15:01

Денис Марчук: в Україні є 8 млн га землі з яких не сплачуються податки

Аграрії отримали компромісний закон про обіг земель сільгосппризначення, проте для початку повноцінної роботи ринку, треба ухвалити ще ряд законопроектів

Аграрії отримали компромісний закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Проте, є багато законопроектів, які потрібно ухвалити, аби ринок землі повноцінно запрацював в Україні. Про це, як повідомляють «Подробности»,  під час ефіру на телеканалі «НТН» наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Історично сталось, що в нас є одноосібники, є малі, є середні і великі господарства. Так чи інакше, ми повинні враховувати інтереси всіх людей. Якщо ми згадаємо перший варіант закону про обіг землі, він був мегаліберальний, який ставив на коліна всіх виробників і власників землі. Після акцій протесту, ми отримали компроміс, з яким можна працювати. Наразі в парламенті вже йде розгляд правок в законопроєкт №2194 та №2195. Нам потрібно у другому читанні прийняти закон про фонд гарантування кредитів для фермерських господарств. Це все сукупні речі, які потрібно робити», –  зазначив він.

ЧитайтеЮрій Дячук: На старті ринку на продаж виставлять до 3% паїв

Разом з тим, як наголосив Денис Марчук, наразі в Україні Денис Марчук: в Україні є 8 млн га землі з яких не сплачуються податки і її потрібно виводити з тіні.

«Треба говорити про ще один важливий законопроект – №3131-д, який фактично вирівнює податок на гектар для всіх. Тоді країна буде багатше, люди в селах будуть відчувати, що є фінансова можливість з чого працювати і буде менше дискусій з приводу, хто більше запропонує», –  додав заступник голови ВАР.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що вартість оренди землі на Прикарпатті зросла до 19,6% від НГО.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також