Новини / Ринок землі     19 квітня 2021 11:30

Вартість оренди землі на Прикарпатті зросла до 19,6% від НГО

На аукціонах з продажу права оренди землі в Івано-Франківській області річна плата за користування 24-ма земельними ділянками встановлена на рівні 685 тис грн

Протягом першого кварталу 2021 року на земельних торгах, організованих і проведених Головним управлінням держгеокадастру в Івано-Франківській області, продано права оренди на 24 земельні ділянки державної власності (за межами населених пунктів). Про це повідомляється на сайті держгеокадастру України.

Як зазначено у повідомленні, загальна площа земельних ділянок державної/комунальної форми власності, переданих в оренду переможцям аукціонів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства, становить 656 тис га. Договори оренди, що були укладені, будуть діяти протягом 7-10 років і орендарі будуть сплачувати у місцеві бюджети щорічно 685 тис грн.

ЧитайтеУ фермерів з’явилась можливість продавати вуглецеві кредити

У повідомленні не вказані додаткові параметри орендної плати, втім, зазначено, що середній розмір річної плати за користування ділянками склав 19,57% від нормативної грошової оцінки. За інформацією держгеокадастру України, на 1 січня 2021 року нормативна грошова оцінка рілля в Івано-Франківській області становила 26,087 тис грн за 1 гектар (остання оцінка). Таким чином, виходячи з НГО, середня вартість оренди земельних ділянок, що були виставлені на аукціони, становить близько 5,1 тис грн за гектар.

Зазначимо, що за даними держгеокадастру, у 2020 році середня ціна оренди державної/комунальної землі сільськогосподарського призначення на Прикарпатті становила 3,817 тис грн/га, а середня вартість оренди паїв у області складала 1,365 грн/га.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що вартість оренди землі на Кіровоградщині зросла до 19% від НГО.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також