Новини / Ринок землі     17 жовтня 2019 10:17

Деградація ґрунтів на Харківщині – ФАО та Мінекономрозвитку моніторять стан чорноземів

Посилення моніторингу за станом якості ґрунтів як обов’язкової складової земельної реформи анонсувало Мінекономрозвитку за допомогою міжнародних консультантів ФАО. Відстежуватимуть процеси деградації чорноземів.

Зберегти унікальні українські чорноземи – таку мету ставить собі Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в процесі проведення земельної реформи, наголосила Інна Мєтєлєва, заступник міністра, на спільній пресконференції з координатором проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні Оксаною Рябченко.

“Фокус держави – зберегти ґрунти і забезпечити належну систему їх моніторингу і контролю», – наголосила Інна Мєтєлєва. За словами заступниці міністра, міжнародні експерти  ФАО розробили цілу низку критеріїв, які допоможуть обстежувати чорноземи й постійно визначати, чи є в ґрунті процеси деградації.  Перші результати моніторингу в Мінекономрозвитку сподіваються отримати  вже до кінця травня 2020 року.

«Разом з ФАО ми працюємо над тим, щоб створити дійсно неупереджений та відкритий доступ до інформації щодо якості українських ґрунтів”, – підкреслила  Інна Мєтєлєва.

За попередніми висновками фахівців ФАО, Україна перебуває в зоні ризикового землеробства, а сумне лідерство щодо деградації орної землі зберігає за собою Харківська область.

Читайте: Експерт назвав причину зниження родючості українських ґрунтів

Проекти ФАО спрямовані змінювати підходи та розуміння фермера, зокрема, стосовно того, що земля, вода та інші ресурси – вичерпні. І в умовах стрімких кліматичних змін доступ до цих ресурсів може суттєво змінюватися, повідомила Оксана Рябченко, представниця ФАО. «Виробникам потрібно розвивати та диверсифікувати своє виробництво, а на державному рівні – посилити моніторинг за станом ґрунтів», – сказала Оксана Рябченко. Вона підкреслила: одним із напрямків діяльності ФАО є підтримка малих та середніх підприємств, створення ланцюгів доданої вартості, розвиток локальних ринків, адаптація до зміни клімату сільського, лісового та рибного господарства, захист довкілля тощо.

Крім того, ФАО докладає зусиль до охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів в Україні в галузі сільського господарства.

Landlord раніше повідомляв, що ФАО розробила рецепт здорового життя.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також