Новини / Політика     13 червня 2020 15:05

COVID-19: уряд заборонив відкривати кінотеатри і проводити ЗНО

Вчора офіційно повідомили про виявлення коронавірусу у дружини президента України Володимира Зеленського

Уряд заборонив відкривати з 15 червня кінотеатри і проводити пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Про це 13 червня заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За його словами, КМУ підтримав ініціативу міністерства і вніс зміни до постанови, якою регламентується режим карантину. Зокрема з 15 червня не можна буде відновити роботу кінотеатрів, не можна буде проводити пробне зовнішнє незалежне оцінювання, але будуть послаблені правила обсервації для осіб, що приїжджають з-за кордону.

«Ми обмежили діяльність кінотеатрів, щоб не допустити погіршення ситуації з коронавірусом. До цього я зустрічався з представниками великих мереж кінотеатрів і узгодив всі ці питання. Крім цього ми пропонуємо інший пропускний режим через КПВВ, а також скасовуємо проведення пробного ЗНО», – підкреслив Максим Степанов.

Читайте: COVID-19: у США до кінця року закриються 25 000 магазинів 

Таким чином встановлені наступні більш жорстокі вимоги:

  • обмежена діяльність кінотеатрів з метою запобігання погіршенню епідемічної ситуації;
  • виключене пробне ЗНО із переліку заходів, проведення яких дозволено у період карантину;
  • передбачено, що іноземці та особи без громадянства (крім тих, які постійно проживають на території України або яких визнано біженцями, або які потребують додаткового захисту) не можуть перетинати державний кордон без наявного полісу страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією.

Водночас, передбачені більш м’які обмежувальні заходи:

  • встановлено вимогу обов’язкової обсервації лише для осіб, що перетинають кордон та прибувають з країн або є громадянами (підданими) країн із значним поширенням COVID-19;
  • скасовано вимогу обов’язкової обсервації для осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, після відновлення пропуску осіб через КПВВ;
  • передбачено, що для відмови в пропуску осіб під час виїзду з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях потрібна наявність додаткових підстав, а саме те, що у період дії карантину, особа не надала згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома».

Додамо, що вчора ввечері у Офісі президента офіційно повідомили про те, що Володимир Зеленський переходить на особливий режим роботи у зв’язку з виявленням COVID-19 у його дружини Олени.

Нагадаємо, раніше повідомляв про те, що Україна може повернутися до режиму жорсткого карантину.

Читайте також