Новини / Рослинництво     13 квітня 2020 12:04

Чи загрожує Україні дефіцит хліба?

На сьогоднішній день в Україні внутрішній продовольчий ринок наповнений усіма категоріями товарів, а цінова ситуація є стабільною і контрольованою.

За словами міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, до моменту надходження нового збіжжя Україна матиме 3 млн тонн пшениці, що у 2 рази більше, ніж торік.

«Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити збіжжя з нового врожаю, у нас буде 3 млн тонн пшениці — у 2 рази більше, ніж минулого року, що повністю забезпечить нам продовольчу безпеку. Тому ніякого дефіциту хліба не буде», — заявив міністр.

Читайте: Як програма МетеоЗахист повертає впевненість аграріям

У міністерстві також пояснили причини зростання цін за певними товарними позиціями, який, зрештою, вдалося зупинити.

«Щороку перед Великоднем відбувається ріст цін на окремі продукти. Але непередбачуваних стрибків не було і не буде. Друге — це девальвація гривні. Третя причина  — це спекулятивний елемент, над подоланням якого в міністерстві вже працюють», — додали у відомстві.

Джерело: Facebook

Нагадаємо, що уряд й аграрні компанії домовилися про обмеження експорту пшениці до 20,2 млн тонн. Потреби держави у зернових складають 4,8 мільйона тонн.

Читайте також