Новини    06 квітня 2018 12:07

Імпорт буряку з Польщі вдарив по українським підприємцям


Через неочікуване падіння ціни на внутрішньому ринку, сьогодні значна кількість перекупників в Україні  вимушені продавати буряк в кращому випадку з нульовим прибутком. Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар». Згідно інформації, українські підприємці понесли втрати через наплив імпортного буряку, які знижувались від початку квітня.

За даними матеріалу, на одному з гуртових ринків Західної України більшість угод  з продажу буряку здійснюються   за ціною 7,0-8,0 гривень за кілограм. Коли ще тиждень тому на гуртових ринках України ціни на буряк піднімались до 9,0-10,0 гривень за кілограм.

«Знизити ціни «допоміг» імпорт з Польщі, поставки з цієї  країни почали суттєво зростати в другій половині березня – саме так зреагували українські перекупники на сезонне подорожчання  вітчизняного буряку. Напередодні Великодня продавці на гуртових ринках неодноразово намагались підняти ціни, але ці спроби не мали успіху, тому що і перекупники і роздрібні мережі констатували негативний вплив цінового зростання на обсяги реалізації», – повідомляють аналітики.

Зростання імпорту буряку не зачепило українськи виробників. Навіть за існуючих цін вони мають досить непогану маржу –  в порівнянні із листопадом ціни на буряк зросли в 2,5 рази. Більш того, продукція сьогодні в 3-3,5 рази дорожча ніж рік тому.

«А от перекупники, які спробували зірвати «джек-пот» на імпорті, зараз відчувають сильне розчарування. Польські виробники миттєво зреагували підвищенням ціни на активізацію українських бізнесменів, нагадаємо, крім українців, ціни в Польщі підігрівали гуртові покупці з інших країн Східної Європи», – додали фахівці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...