Новини / Аналітика     18 січня 2023 17:32

Через затяжний збір врожаю втрати кукурудзи можуть сягати 10% — Сольський

Багато кукурудзи все ще залишається в полях, і якість культури погіршується

Затяжний зимовий збір кукурудзи призвів до того, що втрати культури у деяких господарствах можуть сягати 10%, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відсотки втрат, залежно від господарств, можуть бути від кількох до 10%. Це залежить від гібриду, вологості, з якою він зайшов в час, коли почалися морози, від перепадів температури, які зараз відбуваються, — сказав міністр.

Сольський також зазначив, що багато кукурудзи все ще залишається в полях, і якість культури погіршується. За словами міністра, остаточно про якість кукурудзи-2022 можна буде говорити в кінці лютого, коли завершиться збір.

На початку зими близько третини кукурудзи ще стояло в полях. Зараз цей показник вдвічі менший, але це все одно багато, і день від дня якість погіршується. Звичайно, аграрії, елеватори і трейдери знають, як з цим працювати, щоб вирівнювати якість, але якість кукурудзи порівняно з минулим роком буде суттєво гірша, — зазначив Сольський.

Нагадаємо, 32,2 млн тонн зернових, олійних культур і продуктів їх переробки відвантажила Україна за 9 місяців з початку війни. Першу позицію по постачанню займає кукурудза із 12,3 млн тонн, другу – пшениця із майже 7 млн тонн, третю розділили олія та ріпак – кожної відвантажено по 2,8 млн тонн.

Протягом останніх років Україна впевнено входить до п’ятірки найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

За період воєнного стану кількість підприємств – виробників продуктів тваринного походження, що має право експорту своєї продукції на територію Європейського Союзу, збільшилась до 418. Це на 33 виробники більше, ніж було на кінець зими цього року. Найбільше зросла кількість постачальників молокопродуктів – на 11, рибопродуктів – на 6 та равликів і продуктів з них – на 5.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також