Новини    22 січня 2024 12:49

Через високі ціни на цукор у світі можливе його перевиробництво


Протягом більшої частини 2023 року світові ціни на цукор залишались на високому рівні, наближеному до пікових значень. Цей тренд призвів до розширення площ під вирощуванням цукрового буряка та тростини, привертаючи на ринок нових учасників як в Україні, так і в усьому світі.

Директор Науково-практичного центру “Цукробурякове виробництво” Олександр Коротинський поділився цією інформацією з AgroPortal.ua. В Україні вирощування цукрового буряка є однією з небагатьох рентабельних культур, але він попереджає про необхідність обережного підходу до збільшення площ під цією культурою.

За його словами, хоча нині площі під цукровим буряком зростають, прогнозувати природні умови для росту складно, і він закликає до утримання від безконтрольного розширення вирощування.

Коротинський також зазначив, що останні два роки вирощування цукрового буряка було рентабельним, але після пікових цін завжди настає період спаду. Він наголошує на тому, що це є ринковою тенденцією, яку можна спостерігати протягом багатьох років.

У грудні 2023 року світова ціна на цукор вже відзначила зниження на $100/тонну. Коротинський вказав, що на сьогодні ринок цукру підтримується відносно стабільною та високою ціною нафти. Проте, він застерігає, що при подальшому зниженні цін на нафту, провідні світові виробники можуть збільшити виробництво цукру, направляючи більше цукрової тростини на ринок.

Нагадаємо, очікується, що у 2023/24 маркетинговому році глобальний ринок цукру матиме профіцит у розмірі 1,6 мільйона тонн.

Виробники цукру в Україні у 2023 році мали дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

Українські виробники можуть збільшити експорт цукру у понад два рази.

В грудні 2023 року Україна експортувала 69 тисяч тонн цукру, що є менше порівняно з 73 тисячами тонн у листопаді та 76 тисячами тонн у жовтні, останній з яких був найвищим місячним показником за останні роки.

Новини за темою:  VITAGRO запускає мультикультурну переробку: соняшник, ріпак і соя на одному заводі

Харчовий концерн Agrana з Австрії висловив негативне ставлення до безмитного імпорту цукру з України до ЄС через те, як постачання вплинули на прибуток компанії.

ЄС потребує більших постачань цукру з України, заявляють виробники продуктів харчування, такі як Coca-Cola, Barilla і Lactalis на тлі протестів фермерів у кількох країнах.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...