Новини / Садівництво     03 травня 2019 10:49

Через низькі ціни на лохину іспанські фермери можуть залишити урожай на полях

В іспанській асоціації Freshuelva заявили, що внаслідок дуже низьких цін на лохину в цьому сезоні виробники можуть передчасно завершити збір цих ягід, оскільки збирати залишки буде невигідно. Аналітики розмірковують, як це позначиться на українській галузі.

Про це повідомляє EastFruit.

Ситуація в Іспанії

Асоціація Freshuelva, яка представляє інтереси виробників у провінції Уельва, головному виробничому регіоні ягід у Іспанії, стверджує, що низькі ціни на лохину зараз ледве перекривають виробничі витрати фермерів.

Читайте: Сазани, равлики, вівці, сири: 33 львівських фермери об’єдналися задля розвитку бізнесу

З огляду на це в асоціації заявляють, що ягідники можуть завершити сезон уже на початку травня, тоді як зазвичай збір лохини триває до кінця місяця. Цього сезону збирання залишків урожаю може бути невигідним для фермерів.

Розцінювати цю заяву сьогодні можна лише в контексті просування споживання, оскільки поки що справжні наміри іспанських виробників не відомі.

Що це означає для України

У минулому сезоні іспанська лохина активно продавалася на ринку навіть у червні, що демпінгувало ціну на ранні ягоди в Польщі. Аналітики інформують, що у 2018 році вартість ранньої лохини була нижчою, ніж середніх та пізніх сортів.

Якщо цього року лохина з Іспанії не надходитиме на ринок, то для українських і польських виробників прибутковість ранньої ягоди може зрости.

Landlord раніше повідомляв про те, що цього року Україна вперше експортуватиме органічну лохину.

Читайте також