Новини / Політика     23 липня 2021 19:45

Через блокування новітніх засобів захисту рослин Україна втратила 5% ВВП, — Лещенко

Економічні втрати від п'ятирічного блокування державних випробувань інноваційних зразків засобів захисту рослин (ЗЗР) для подальшої їх реєстрації та застосування коштували Україні близько 5% ВВП.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише УНІАН.

За словами міністра, блокування негативно впливає як на економіку, так і на екологію, адже інноваційні препарати є більш безпечними для здоров’я людини та навколишнього середовища.

«П’ятирічна заборона стимулюватиме відновлення інвестицій у науково-дослідну діяльність у сегменті захисту рослин. В цілому ми можемо говорити про втрату близько 5% ВВП. Ми щорічно недоотримували урожай, який завдяки інноваційним препаратам міг бути не тільки вище, а й якісніше», — зазначив Лещенко.

Важливим кроком для галузі, вважає міністр, стало прийняття змін до закону «Про пестициди та агрохімікати» (раніше законопроєкт №2289). Наразі документ переданий на підпис президенту.

Як зазначає Лещенко, після того, як закон набуде чинності, українські аграрії отримають можливість використовувати продукти нового покоління, підвищуючи врожайність та конкурентоспроможність своєї продукції. Крім цього, розблокування державної реєстрації нових препаратів наповнюватиме державний бюджет надходженнями від податків і митних зборів та залучатиме нові інвестиції в економіку України, зокрема в науково-дослідну діяльність у галузі ЗЗР.

Читайте: Як мінімізувати вплив погоди при внесенні ЗЗР. Практичні поради від Carefield

Професор Київської школи економіки Олег Нів’євський, також вважає, що підписання закону матиме для галузі виключно позитивний ефект.

«По-перше, це трансфер інноваційних технологій в Україну для підвищення продуктивності сільського господарства, адже зараз вона істотно поступається тій, яку мають сільгоспвиробники в ЄС або США. По-друге, закон стимулюватиме вітчизняні наукові дослідження» — говорить науковець.

Сучасні інноваційні пестициди дозволять посилити екологізацію сільського господарства, що особливо актуально в той час, коли ЄС закріплює нові норми господарювання з метою мінімізації впливу на навколишнє середовище у своїй стратегії European Green Deal.

«Сьогодні в ЄС обговорення “зеленого курсу” базується на головному питанні: як сільське господарство може бути ефективним і одночасно екологічно безпечним. Україна підтримує збільшення зусиль у кліматичній дипломатії. Ми розглядаємо себе як невіддільну частину реалізації цілей European Green Deal», — говорить Роман Лещенко.

На його думку, агроекологічний напрямок та залучення інновацій будуть дедалі більш актуальними для уряду і бізнесу України та всього світу.

«У цьому питанні ми повинні не відставати, а стояти попереду. Водночас це є певним викликом для України, а саме для сільськогосподарських експортерів. Вже сьогодні ми повинні переорієнтуватися на екологічно чисте агропродовольче виробництво і розвиток “розумного” землеробства», — додає голова мінагрополітики.

Раніше Landlord розповідав про те, що Agrohub запускає проєкт для малих і середніх фермерів

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також