Новини / Рослинництво     12 лютого 2019 12:50

Бразильські фермери вагаються щодо збільшення плантацій бобових. Причина – торговельна війна між США і Китаєм

Бразильські фермери планують зменшити виробництво сої та скоротити експорт на 15% цього року. Однак, вичікують результатів торговельної війни між США та Китаєм. У разі, якщо Китай і далі бойкотуватиме поставки американських виробників, то, відповідно, збільшить обсяги закупівель з Бразилії. Тому ситуація з посівами наразі нестабільна.

Про це повідомляє All about feed.

Згідно з результатами звіту агропродовольчого банку Rabobank, виробники бразильської сої цього року трохи більше орієнтуватимуться на внутрішній ринок. Одна з вагомих причин – попит біодизельної промисловості.

Річ у тім, що до складу дизельного палива стали більше додавати соєвого масла. 2019-го його концентрація в пальному може зрости ще більше. Відповідно – зросте й попит на бобові культури.

ЧитайтеВідволікаючий маневр. Для чого насправді Китай збільшує імпорт зернових?

Поки експерти вагаються щодо розмірів врожаю сої, то обсяги виробництва кукурудзи оцінюють більш як позитивно. За прогнозами, площі цієї культури в другому врожаї (зимовому) в Бразилії перевищать 12 млн га у 2019 році. Це – на 5% більше, ніж у попередній рік. Зростуть і площі посівів літньої кукурудзи на 10% – до 5,5 млн га.

Очікується, що загальне виробництво кукурудзи в Бразилії сягне 90 млн тонн у сезоні 2018/19 проти 80,8 млн тонн у попередньому маркетинговому році.

Як раніше повідомляв Landlord, компенсувати скорочення експорту американської сої до Китаю не змогло ні збільшення закупівлі бобів Єгиптом – у 3,5 разу, ні Євросоюзом – у 1,5 рази. За рік показник експортних поставок сої зі США упав на 26%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також