Новини / Політика     29 січня 2019 16:18

Агроповстання: чому грецькі та польські фермери блокують траси

У Греції та Польщі з новою силою активізувалися фермерські протести. В обох країнах аграрії тракторами перекривають траси міжнародного значення та влаштовують «поминки» агросектору. Вимагають покращення умов для ведення сільського господарства.

У Греції фермери тракторами заблокували рух трасою національного значення Афіни-Салоніки. Вимагають знизити ціни на електроенергію та списати податок на додану вартість, повідомляє Ekathimerini. Крім того, серед вимог – покращити пенсійне забезпечення, захистити від кредиторів та зменшити податки на соцстрахування.

Під час акції протесту мітингувальники влаштували перфоманс – імітували страту агросектору на кшталт вбивств полонених ІДІЛом. Фермери одягнули на голову чорні мішки, демонструючи в такий спосіб, що вони – заручники держави та обставин, які в результаті їх «вбивають».

У найближчі дні очікується поширення бойкоту фермерів на інші регіони Греції. Експерти стверджують, що подібні акції трапляються з регулярністю в 2-3 роки та негативно впливають на економіку всієї країни. Через бойкот виробництва зменшується експорт продукції.

ЧитайтеПосуха в ПАР допоможе Україні стати лідером з експорту кукурудзи в Африку

У Польщі фермери теж активізували протести, які тривають ще з грудня 2018-го. 28 січня вони оголосили про так зване агроповстання – AGROunia, пише Agropolska.pl. Учасники акції на тракторах блокують траси. Перекрили дороги у 8 воєводствах. Поліція організовує об’їзд транспорту.

На одній з автострад мітингувальники влаштували похорон агросектору. За вантажівкою з катафалком фермери несли труну, повідомляє RMF24.pl.

Польські аграрії вимагають посилити боротьбу з АЧС та збільшити компенсації в разі захворювання тварин. Адже, на думку експертів, селяни бояться збитків. Також однією з головних проблем є суттєве нарощування імпорту птиці та зерна з України, стверджує Маріан Сікора, голова Федерації профспілок сільськогосподарських виробників. У Варшаві вже зареєстрували 17 нідерландських компаній, які купуватимуть українську продукцію та продаватимуть її в Європі.

Негативно на польському с/г може позначитися й імпорт зерна з України. На думку Маріана Сікори, Асоціація з ЄС не врахувала потреби фермерів з Польщі.

ЧитайтеПосуха в Бразилії викличе дефіцит цукру у світі

Крім того, аграрії вимагають підтримки державного виробника та введення мит на імпортні товари з України. Стверджують: тільки в такий спосіб може бути дотримана продовольча безпека. Пропонують створити завод з переробки м’ясних продуктів, який би закуповував тварин у місцевих фермерів та надавав перевагу невеликим підприємствам.

Масштабну вседержавну акцію планують запустити 6 лютого 2019-го.

Як раніше повідомляв Landlord, українські експерти вважають, що обмеження в торгівлі з Україною практично не позначиться на діяльності вітчизняних експортерів. Частка Польщі в експорті свинини з України незначна. У 2017 р. вона становила 0,4 % (20,3 т), а за перші 9 місяців 2018 р. до Польщі було експортовано всього 308 кг свинини. Тож втрата цього ринку не буде критичним для українських експортерів

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також