Новини / Ринок землі     07 листопада 2019 11:19

Близько $2 тис. за гектар: у Гончарука розповіли, якими будуть ціни на землю

Із запуском ринку землі в 2020 році середня ціна в Україні за один гектар сільгоспземлі складе близько $2 тисяч, але ціна різнитиметься в областях і залежно від обраної моделі ринку землі.

Прогнозом щодо рівня цін на українську землю поділився радник прем’єр-міністра з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак, повідомляє Znaj.ua.

Ціна близько $2 тисяч, за словами Олексія Мушака, буде актуальною за умови впровадження  першої запропонованої моделі ринку землі – там, де є всі гравці. Проте ціна різнитиметься в областях і залежатиме від конкретних умов. Радник прем’єр-міністра навів приклад: у Херсоні та на Волині земля може бути дешевшою, ніж у середньому, а в Полтаві, Черкасах, Вінниці – навпаки, дорожче, бо в цих областях кращі землі і вища конкуренція.

Але є й інша модель ринку землі, яка передбачає обмеження продажу: за кількістю гектарів в одні руки і щодо допуску до ринку іноземців. За цих умов первинну ціну зменшать до $1,9 тис. за гектар, каже Олексій Мушак.

Читайте: Ринок землі: чи є ще що продавати селянам? Тіньові схеми привласнення паїв

Він також розповів, як формуватиметься ціна у підсумку.

«Якщо кредитна ставка для України буде 5%, то ви середню оренду, яка буде 200 доларів, множите на 20 – і земля буде коштувати чотири тисячі доларів. Чому в Європі така висока вартість землі? Тому що у них грошовий ресурс дуже доступний, умовно кажучи, нульова ставка», – сказав Олексій Мушак.

Особливої різниці в цінах для фізичних, юридичних осіб або іноземців не буде, поінформував він.  Формування кінцевої ціни залежатиме від особливостей оподаткування для кожної категорії.

Як повідомляв Landlord раніше, за проведення референдуму щодо ринку землі виступають 60% українців.

Читайте також