Новини    15 лютого 2022 11:58

Блокування чорноморських шляхів скасовується: порти працюють у штатному режимі

Чорноморські порти працюють у штатному режимі, попри спробу їхнього блокування Росією

Спеціальні судна ДУ “Держгідрографія” обстежили понад 50% морського коридору між західною межею району незаконних морських навчань Російської Федерації та південно-східним краєм Дністровської банки. Глибини підтверджено в межах 15-22 метри, а отже рекомендації суднам щодо безпечного заходу до портів Одеської затоки лишаються чинними. Порти працюють у штатному режимі, попри спробу їхнього блокування, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

“Ми продовжуємо робити все, щоб не допустити будь-яких перешкод для судноплавства та заходу в українські порти. Головне наше завдання – забезпечити безпеку проходу суден та не дати дестабілізувати ситуацію. Торговельні судна завчасно отримали рекомендації та прийняли їх, а отже чорноморські порти працюють у звичному режимі”, – зазначив замміністра інфраструктури Юрій Васьков.

Переважна більшість суден використовують коридор та дотримуються рекомендованої ізобати глибин 20 метрі для сполучення з українськими портами, які працюють в штатному режимі.

Також повідомляється про оновлення навігаційних карт у встановленому порядку та їхнє опублікування у повідомленнях мореплавцям.

Нагадаємо, через небезпеку плавання на підходах до морських портів Одеської затоки торговельним суднам рекомендовано використовувати морський коридор у районі Дністровської банки між західною межею району навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки.

Раніше повідомлялось, що блокада “скасовується”, адже Росія скасувала навчальні стрільби військово-морського флоту, у зв’язку з якими перекривалася південна частина Азовського моря та доступи до українських портів Бердянськ та Маріуполь.

Також стало відомо, що вантажоперероблювання у Бердянському морському порту у січні збільшилася на 67,8%. Протягом першого місяця 2022 року у порту оброблено 136,9 тис. т вантажів.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...