Новини / Логістика     31 травня 2023 11:15

Бізнесмени просять навести лад із чергами на кордоні з Польщею


Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до Ради Європи, до українських і польських державних структур із закликом налагодити комунікацію і взаємодію для врегулювання питань черг із вантажних перевезень на кордонах.

Про це повідомляє сайт ЄБА.

На митних пунктах пропуску між Україною та Польщею утворилися суттєві черги з вантажів. Тривалість перетину кордону вантажівками з продуктами, які підлягають огляду ветеринарними контролювальними службами, становить 10 днів. Тривалість очікування перетину інших вантажів коливається від 5 до 10 днів і більше.

У асоціації нагадали, що згідно з українським законодавством митне оформлення вантажів має здійснюватися протягом 4 годин із моменту прибуття до пункту пропуску. Перелік вантажів, які підлягають виключенню, “досить вичерпний” і прописаний у Митному кодексі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У зверненні зазначено, що ці норми складно виконати, оскільки з боку Євросоюзу оформлення виконують вкрай повільно, зокрема через нещодавній страйк польських перевізників біля кордону. Це призвело до того, що в пункті пропуску (ПП) “Ягодин” скупчилася черга з 3,5 тис. автомобілів. ПП “Краківець-Корчава” пропускає приблизно 117 вантажівок за добу, хоча раніше цей показник сягав 440 вантажівок. На інших пунктах пропуску ситуація не краща, навели приклади в ЄБА.

В асоціації підкреслюють, що це позначається на веденні бізнесу в Україні, українських та європейських ланцюгах постачань.

“Для України це безпосередньо прямі втрати, що складають сотні тисяч євро на місяць, причина для зміни маршрутів, причина можливого дублювання відділень бізнесів в інших країнах тощо”, — зазначено у зверненні.

ЄБА наголошує, що такі затримки призводять до прямих втрат країн ЄС. Значна кількість перевезень, які затримуються в пунктах перетину, — це вантажі, що прямують до низки країн ЄС (транзитом через Республіку Польща). Це, зокрема, вантажі виробничих підприємств з європейськими інвестиціями, які здійснюють операції з переробки тих самих європейських товарів на території України, акцентували в бізнес-асоціації. Ситуація на кордоні може провокувати зриви постачань партнерам, збої виробництв у Польщі або взагалі часткове зупинення виробництв.

Низка українських представництв європейських компаній звернулися до своїх штаб-офісів із проханням розглянути це питання на рівні урядів відповідних країн, а також у Раді Європи.

У асоціації переконані, що вкрай важливо й надалі працювати спільно та злагоджено, оскільки це створює додаткову додану вартість — і для продукції, і для розвитку бізнесу, і для економік країн загалом.

ЄБА звернулася до Ради Європи, Мінінфраструктури, Мінфіну, Держмитниці, Держприкордонслужби України, відповідних урядових адміністрацій Польщі та інших держав ЄС із закликом налагодити комунікацію та взаємодію для врегулювання питань черг із вантажних перевезень на кордонах.

Нагадаємо, “єЧерга” запрацювала на 16 КПП на західних кордонах України. З кінця 2022 року “єЧергу” успішно випробували на двох пунктах пропуску. Тепер система стане доступною для усіх водіїв вантажного транспорту, що перетинають кордон.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також